logo

Aşık Shakespeare Dev Kadrosu İle 5 Mayıs’da Zorlu PSM’de

Aşık Shakespeare Dev Kadrosu İle 5 Mayıs’da Zorlu PSM’de

“En İyi Film” dâhil 7 dalda Oscar kazanan kült film “Aşık Shakespeare / Shakespeare in Love”,  tiyatro oyunu olarak 5 Mayıs tarihinde Zorlu PSM sahnesinde.

En İyi Film” dâhil 7 dalda Oscar kazanan kült film “Aşık Shakespeare / Shakespeare in Love”,  tiyatro oyunu olarak 5, 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM sahnesinde olacak.

Nezaket Erden ve Uraz Kaygılaroğlu’nu buluşturan, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı “Aşık Shakespeare”in biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da.

Kalabalık kadrosu, canlı müzikleri, hareketli rejisi, yıldız oyuncuları, seyirciyi kahkahaya davet eden mizahıyla, sezonun en dikkat çeken prodüksiyonlarından biri olan Aşık Shakespeare 5, 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM’de izleyicisi ile buluşacak. Serdar Biliş rejisi ve sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik dev kadrosu ile sahneye taşınan “Aşık Shakespeare”in biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

Tiyatro ve televizyon ekranlarının parlayan yıldızları Nezaket Erden ve Uraz Kaygılaroğlu’nu aynı sahnede buluşturan “Aşık Shakespeare”, yüksek enerjisi, komedisi ve romantizmiyle sahnelendiği tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de gişe rekorları kırdı.

Tiyatroya yazılan cesur bir aşk mektubu olarak yorumlanabilecek “Aşık Shakespeare”de göz alıcı prodüksiyon, sıra dışı kostümler, etkileyici danslar ve özgün müzikler bir araya gelerek tiyatronun birleştiriciliğini ve sınır tanımazlığını ortaya koyuyor.

TİYATRODA KALIPLARI YIKTI

Tiyatrodaki pek çok kalıbı yıkan ve tiyatroyu yeniden inşa eden William Shakespeare’in 16. yüzyıl İngiltere’sinde, yeni oyunuyla kendini ispat etme çabası içindeki gençliğine ve genç bir kadının erkeklerin dünyasında sahneye çıkmak için verdiği tutkulu mücadeleye odaklanan “Aşık Shakespeare”, Shakespeare dönemi tiyatrosuna ve yaşamına dair çağdaş bir perspektif sunuyor. Oyun, bir tiyatro kumpanyasının Shakespeare’in oyununu sahneleme sürecini, bir dizi yanlış anlaşılmayı, karmaşayı, kralları, kazaları ve aşkın en tuhaf hallerini anlatırken Shakespeare ve Marlowe efsanesine de göz kırpıyor. Genç Will’in tüm zamanların en büyük aşk hikâyesi olan Romeo ve Juliet’i yazma sürecine tanıklık eden olağanüstü oyunun biletleri Biletinal’da.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ