logo

AŞIRI SICAKLAR ZORUNLU TATİL GETİRDİ

Çankırı Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre kentteki aşırı sıcaklar sebebi ile engelli ve hamile kamu personeli yarın idari izinli sayılıyor. 9 ilde sıcak tatili.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı Valiliği resmi Web sitesinde yaptığı duyuruda, “İlimizde sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan engelli ve hamileler 03.07.2017 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyunun bilgisine sunulur…” ifadelerine yer verdi.

ANKARA, ÇANKIRI, MUĞLA VE DENİZLİ’DE TATİL

Amasya, Ankara, Çankırı, Osmaniye, Muğla, Mardin ve Denizli’de de valilikler tarafından yapılan duyuruda kronik hastalar, hamile ve engelli kamu personeli aşırı sıcaklar sebebi ile 03.07.2017 tarihinde bir gün izinli sayıldığı belirtildi.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklama da şöyle:

“Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, Ankara ilimizde hava sıcaklığının, 03/07/2017 Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

Sağlık Bakanlığının 2007/52 sayılı Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 02.07.2017 tarihinde, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. maddesi hükmüne göre, olağanüstü toplanarak Ankara İlindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 03 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar vermiştir.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

AŞIRI SICAKLAR ZORUNLU TATİL GETİRDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    AŞIRI SICAKLAR ZORUNLU TATİL GETİRDİ
    https://www.itvhaber.com/asiri-sicaklar-zorunlu-tatil-getirdi.html#.WVnrj2OsNP0.twitter
    #AşırıSıcak #SıcakTatili #Amasya #Ankara #Çankırı #Osmaniye #Muğla #Mardin #Denizli #Hamile #Engelli #KamuPersonelineSıcakTatili #itvhaber