logo

Asker Üniformasıyla Servis Yapıldığı İddialarına Yasal İşlem

Asker Üniformasıyla Servis Yapıldığı İddialarına Yasal İşlem

İstanbul Valiliği İstanbul’da lüks restaurantta şov yapmak için asker üniforması ile servis yapıldığı iddiaları ile ilgili işlem yapıldığını açıkladı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Asker üniforması ile servis yapıldığı iddiaları ile ilgili yayınlanan görüntüler üzerine çalışma başlatıldığı kaydedilen İstanbul Valiliği açıklamasında, iddialarda yer alan T.C. vatandaşı A.K.’ye ait olduğu belirlen işletmede çalışan yabancı uyruklu Y.J. isimli şahıs olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Olayla ilgili, işletme sahibi A.K., işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan işletme çalışanı Y.J. olmak üzere 3 kişi gözaltına alındı. Şahıslarla ilgili “Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçundan adli işlem başlatıldı. İşletmenin Turizm İşletme Belgesi iptal edildi.

İstanbul Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama:

16.04.2024 tarihinde sosyal medya platformlarında paylaşılan ve “İstanbul’da yabancı bir şahsa ait lüks restaurantta, şov yapmak için asker üniformasını giyip servis yapmışlar” ifadeleriyle yayınlanan görüntüler üzerine çalışma başlatılmıştır.

Yapılan çalışma sonucunda;
Söz konusu işletmenin Beyoğlu İlçesi Hüseyinağa Mahallesinde faaliyet gösterdiği ve T.C. vatandaşı A.K.’ye ait olduğu belirlenmiştir.

Videoda yer alan kişinin, işletmede çalışan yabancı uyruklu Y.J. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.

Olayla ilgili, işletme sahibi A.K., işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan işletme çalışanı Y.J. olmak üzere 3 kişi gözaltına alınmıştır.  Şahıslarla ilgili “Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Çalışmaların devamında, işletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I. , A.R., H.M.Y.A. isimli yabancı uyruklu şahıslar muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştır.

Ayrıca olayın meydana geldiği işyerinin Turizm İşletme Belgesi iptal edilmiştir.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ