logo

Ataşehir KK Çocuk Meclisi’nden Urfa Harran’a Kardeş Eli

Ataşehir KK Çocuk Meclisi’nden Urfa Harran’a Kardeş Eli

Ataşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Alara Tuncer, Urfa Harran’da bir okulda imkansızlıklar içinde eğitimi sürdüren Caner Sarıoğlu öğretmen aracılığıyla yardım elini uzattı.  

Bir televizyon programında Urfa Harran’da bir okulda karton kutu ve mandalla langırt yaparak imkânsızlıkta bile ben buradayım diyen Caner Sarıoğlu öğretmenin durumundan etkilenen Ataşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Alara Tuncer hemen irtibata geçerek yardım elini Harran’daki kardeşlerine uzattı.

“Bir Damla Sevgi Umutlar Solmasın” projesiyle bir eğitim gönüllüsü olarak Türkiye’deki köy okullarına destek olamaya çalışan Alara Tuncer, izlediği bir televizyon programından etkilendiği Eski Harran İlköğretim Okulu Müdürü Caner Sarıoğlu ile irtibat kurarak bu okuldaki kardeşlerine 1500 kitap göndererek eğitimlerine destek oldu.

Küçükbakkalköy PTT şubesinden kitapların kargo ile gönderimi sırasında Ataşehir Muhtarlık İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Özdemir ve Alara Tuncer’in babası Cemal Tuncer projenin mimarı olan Alara Tuncer’i yalnız bırakmadılar.

Muhtarlık İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu, bir eğitim gönüllüsü olan Alara Tuncer’i eğitime verdiği bu desteklerinden dolayı kutlayarak; “ Öncelikle Ataşehir Kent Konseyi’ne ve kent Konseyi Çocuk meclisine bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ataşehir Belediyesi olarak desteklerimiz devam edecek. Eğitime destek projelerini önemsiyoruz” şeklinde ifade etti.

“Bir Damla Sevgi Umutlar Solmasın” projesiyle eğitime destek veren eğitim gönüllüsü Ataşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi başkanı Alara Tuncer Eski Harran İlkokuluna 1500 kitabı kargo ile gönderdikten sonra basına şu açıklamayı yaptı.

“6 SENEDE YAKLAŞIK 37 OKULA 5270 ARKADAŞIMA ULAŞTIM”

Şu an bir projemi başarıyla tamamlamanın huzurunu yaşıyorum diyen Alara Tuncer; “ 6 senede yaklaşık 37 okula 5270 arkadaşıma ulaştım. Bu tür çağrılar alınca veya duyunca o okulun ihtiyaçlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ve köy muhtarlarından sorgulayıp kampanya başlatıyorum. Sosyal medya kanalıyla duyurular ve paylaşımlar yaparak çalışmalarımı tamamlayıp, bazen bölgeye giden otobüs firmalarına gidip destek istiyorum, bazen de kargo firmalarına ricalarda bulunuyorum” dedi.

Ataşehir Belediyesine Ataşehir kent Konseyine katkılarından dolayı teşekkür eden Alara Tuncer; “ Kampanyayı genelde kendi çevremden ve yardımsever insanlardan destek alarak başlatıyorum. Aslında bu projem bir kütüphane kurma hayaliydi ama yeterince destek bulamadığım için kitap göndermeyle yetinebildim. Burada yapılması gereken en önemli şey bir ülkenin ayakta kalması için herkesin üstüne düşen görevleri yerine getirmesiyle mümkün olur” diye konuştu.

Kasım ayı içerisinde önce 10 Kasım’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anacağız, minnet ve şükranlarımızı sunacağız. Böyle bir ülke ve Cumhuriyet bıraktıkları için.  Ülküm ülkündür Atam diyen Alara Tuncer; “ 24 Kasım’da Öğretmenler Gününü kutlayacağız. Tüm öğretmenlerimin ellerinden öperim. Bizleri okulda sadece ders işleyen, sınavlarda başarılı olmak zorunda olan öğrenci olarak görmeyin. Cumhuriyetin değerlerini, insan ve vicdanlı olmayı, sorgulayan, araştıran, haklarının bilincinde olan bireyler olarak yetiştirin. Farklılıklarımızı görüp bizleri aynı kalıplara sokmayın. İnanınki bizlere güvenip destek olursanız geleceğimize ışık olursunuz” diyerek ben buradayım, desteklerinize ihtiyacım var vurgusunu yaptı.

Alara Tuncer son olarak şunları söyledi; “ Türkiye’nin ilkesi ilime sahip çıkmak olmalıdır. Bundan dolayı kültürün gelişimi için verilebilecek en temel destek insanlara kitap sevgisini aşılamaktır.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehir KK Çocuk Meclisi’nden Urfa Harran’a Kardeş Eli” için 1 yorum

 1. Alara TUNCER : diyor ki:

  Cumhuriyet, Türkiye, Eğitim Çocuk,
  Bir Damla Sevgi Umutlar Solmasın Projesiyle.Eğitime Destek Projeleri Üretip.Türkiye deki, Köy Okullarına Eğitimlerine Destek Olmaya Çalışan Eğitim Gönüllüsü
  İSTANBUL- ATAŞEHİR

  Sevgili destekçilerim ve eğitim gönüllülerinm, sizlerin destekleriyle topladığım kitaplarımızı Caner Öğretmenimin eğitim verdiği Şanlıurfa Harran İlçesi Eski Harran Orta okuluyla paylaşıyoruz…
  Okulumuzda İlkokul Ortaokul birlikte eğitim yapıyorlar, umut ederim ki arkadaşlarımın ve kardeşlerimizin eğitim hayatlarında bir fark yaratmalarına bir nebzede olsa da katkı sağlarız…
  Son dönemde çok aktif olamıyorum hem benim eğitim hayatım engel hemde yeteri kadar destek bulmakta zorlanıyorum ülkemizde eğitimin bu kadar dibe vurduğu bir dönemde insanlarımıza daha çok iş düşüyor, şayet bizler bir yere ulaşacaksak bu ancak etkin eğitimle olacak, okuyan sorgulayan araştıran nesilleriyle olacak…
  Alara TUNCER