logo

Ataşehir’in 17 Mahallesinde Aşure Dağıtımı Yapılıyor

Ataşehir’in 17 Mahallesinde Aşure Dağıtımı Yapılıyor

Ataşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da birlikteliği ve kardeşliği pekiştiren Muharrem Ayı  dolayısıyla Ataşehir’in mahallesinde aşure dağıtımı yapıyor.

Ataşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikramı yapıyor.

 Ataşehir’de mahallede semt pazarları ve belirlenen merkezler ve tarihlerde,  Örnek ve Yenişehir Mahallelerinde bulunan Sosyal Marketlerde de 24-27 Ağustos tarihleri arasında aşure dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Ataşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 17 Mahallede gerçekleştirilen aşure dağıtım programları Ataşehir Belediye başkan yardımcıları, CHP Ataşehir İlçe Başkanı ve yöneticileri, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili ve meclis üyeleri, Belediye birim müdürlerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Paylaşmayı, birlikteliği ve kardeşliği pekiştiren aşure dağıtım etkinliğinde, Muharrem Ayı’nın manevi atmosferinde aşure kazanları Ataşehir’de kaynıyor.

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği aşure dağıtımında, saatler öncesinden hijyenik koşullarda özenle hazırlanan aşureler binlerce Ataşehirliye ulaşacak.

Aşure dağıtımının ilki 23 Ağustos Pazartesi günü Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi, Fetih Mahallesi Taksi Durağı Önü, İnönü Mahallesi Semt Pazarı’nda yapıldı.

Aşure dağıtımın ikincisi 24 Ağustos Salı günü İçerenköy Semt Pazarı, Ferhatpaşa Mahallesi Pazar Alanı ve Atatürk Mahallesi Migros Önü’nde Ataşehirlilere ikram yapıldı.

25 Ağustos Çarşamba günü ise; Esatpaşa Mahallesi Pazar Alanı, Yenisahra Mahallesi Pazar Alanı, Küçükbakkalköy Mahallesi Çok Amaçlı Semt Pazarı’nda aşure dağıtımı yapıldı.

26 Ağustos Perşembe günü yapılan aşure dağıtımı ise; Aşıkveysel Mahallesi Pazar Alanı, Kayışdağı Mahallesi Pazar Alanı ile Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde vatandaşlara aşure ikram ediliyor.

27 Ağustos Cuma günü ise; Yeni Çamlıca Mahallesi Pazar Alanı, Örnek Mahallesi Merkez Cami,  Barbaros Mahallesi Kapalı Pazar Alanı Tekstil, Barbaros Mahallesi Mimar Sinan Cami, Mevlana Mahallesi Hacı Mehmet Uslu Cami, Küçükbakkalköy Mahallesi Merkez Cami, İnönü Mahallesi İlknur Cami ve Mimar Sinan Mahallesi İbrahim Ethem Cami’nde düzenlenecek.

Örnek ve Yenişehir Mahallelerinde bulunan Sosyal Marketlerde de 24-27 Ağustos tarihleri arasında aşure dağıtımı yapılacak.

itvhaber.com

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ