logo

Ataşehir’in 4 Mahallesinin İmar Planları İBB Meclisi’nden Geçti

İBB Meclisi’nde bu gün görüşülen Aşık Veysel ve Mustafa Kemal ile Kayışdağı ve İnönü mahalleleri imar planları oylanarak Ak Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Uzun süredir beklenen Ataşehir’in mahallelerinin imar planlarından İlçesi Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahalleleri 1/5000 ölçek Nazım İmar Planı ile Ataşehir İlçesi, Kayışdağı ve İnönü Mahalleleri 1/5000 Ölçekli NİP Planı İBB Meclisinde görüşülüp oylanarak kabul edildi.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı Ataşehir’in 4 mahallesinin imar planlarının ;İBB Meclisi’nde kabul edilişini Sosyal Medya Facebook hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“ATAŞEHİRİMİZE HAYIRLI OLSUN;

Yılardır Ataşehirde Kördüğüm Olan İmar Planlarını Çözüme Kavuşturmaya Devam Ediyoruz.

Aşık Veysel-Mustafa Kemal Mahalleleri 1/5000 ölçekli bölge İmar Planları ile; Özellikle İnönü Mahallemizin yıllardır süren Yeşil Alan Problemlerini Çözüme Kavuşturan İnönü-Kayışdağı Mahallelerimizin 1/5000 ölçekli bölge İmar Planları İBB.Meclisi’nin bugünki oturumunda, AK PARTİLİ Meclis Üyelerimizin OYLARIYLA KABUL EDİLDİ.  CHP’Li Meclis Üyeleri Planlara RED OYU kullandı.

Yeniçamlıca Mahallemizin İmar Ve Mülkiyet Problemleri Büyükşehir Belediyemizle Yaptığımız Sonuç Odaklı İstişareler Neticesinde Çözüme Kavuşturacağız.

İBB’de Hazırlanan Ferhatpaşa Mahallemizin planlarının ivedilikle tamamlanması için hem İBB hem de Orman Ve Su İşleri Bakanlığımızla görüşmeler yapıyoruz.

Ataşehirde Çözümden Kaçan Değil Çözüm Odaklı Çalışmalarımıza Ataşehirli Hemşerilerimiz Adına Devam Edeceğiz.

İmar Planlarının Ataşehirimize Hayırlı Olmasını Diliyor Emeği Geçenlere Ve İBB.Meclisimize Teşekkür Ediyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
21342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehir’in 4 Mahallesinin İmar Planları İBB Meclisi’nden Geçti” için 11 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  Ataşehir’in 4 Mahallesinin İmar Planları İBB Meclisi’nden Geçti
  https://www.itvhaber.com/atasehirin-4-mahallesinin-imar-planlari-ibb-meclisinden-gecti.html#.WeDjev2GEHo.twitter
  #Ataşehir #MustafaKemal #AşıkVeysel #İmarPlanı #Kayışdağı #İnönüMahallesi #İmar #Plan #İBB #İBBMeclisi #İmarKomisyonu #NaimYağci

 2. Yusuf Gündüz : diyor ki:

  Emeği geçen herkese teşekür ederiz.İnşallah İlçe belediyemizde 1/1000 projeyi bir an önce hazırlar ve biz Ataşehirli lerin kalbini kazanır.Bu devirde kalp kazanmak seçim kazanmaktan zordur.

 3. İçerenköy imar sorununu biliyoruz ki isteseniz 1 ayda halledersiniz. 25 yıl oldu henüz çözülemedi.

  Bu süre içinde 10 tane ilçe kurdunuz, yeni iller oluşturdunuz.

  Ama nedense içerenköy imar sorunu bir türlü sonlandırılmadı.

  İBB çalışıyor ama kime… millet kimin umrunda, yıkmaya gelince hemen yıkıyorsunuz.. insaf arık..!

 4. OY ZAMANI,
  İMARI ÇÖZÜCEZ DİYE KAPIMIZA KİMSE GELMESİN ARTIK..

  Vatandaşın mülkiyet hakkını korumaksa maksat,

  Vatandaşa hizmet götürmekse amaç, çok geç bile kalan İBB’yi sorunun biran önce çözüme kavuşturmasını istiyoruz.

 5. Ugur : diyor ki:

  El imsaf neymis chp itiraz etmis eder tabi yani basimiza 40 kat verip bizim semtimize 10 kat vermek sorum cozmek mi sizler isinize geldigi gibi siyaset yaptiginiz surece atasehiri kazanamazsiniz derhal duzeltin derim

 6. Sedat : diyor ki:

  Boyle ayrimcilik yapar saniz tabiki itiraz edilecek heryere 25 30 mustafa kemal mah 10 kat bunun adi ayrimciliktir her zaman ayni politika alevi ve solculara

 7. Hüseyin uzun : diyor ki:

  Mustafa Kemal’de insanların bir. Araya gelip birleşmesi Laz’ım ki parseller büyüsün kat irtifakı da yükselsin, bence o da çok zor, genede emeği geçen herkese teşekkürler. Hayırlı sı olsun.

 8. Uğur Çetin : diyor ki:

  Ben ferhatpaşaya geldiğimde 10 yaşındaydım şimdi 35 yaşındayım. Büyük semtler haricindeki en pahalı yerdi.kurtkoy.ortadağin ismi cismi bile belli değildi. Şimdi ferhatpaşaya 20 ye katlarlar. Atatürk Mahallesi çingene yeriydi.
  Beylikdüzü boş ovaydı. Esenyurt gariban köylünün istanbula ilk geldiği meskendi. Orda emlakclar senetle dönüm dönüm tarlalar satiyordu.bizim köylüler barakalarda kalıyordu senetleri aldığı tarlalarda.simdi Beylikdüzü uçmuş.lux lux siteler.orda arsalari olanlar şmd hep zengin.Esenyurtta arsa kalmadı. O Baraka sahiplerinin şimdi bisürü daireleri var kat karşılığı verdiği arsalar sayesinde.son model arabaları desen vs….FERHATPAŞA. YENİ ÇAMLICA VS..haala gariban yeri.
  Şimdi soruyorum Gerek Büyük şehirden Kadın Topbasa. Gerek Atasehir belediye baskanina.
  HAKKIMIZ HELAL DEĞİLDİR SİZLERE. BURDA BİZİM HAKKIMIZI GASP EDİP RANT A ÇEVİRME DERDİNE DÜŞTÜNÜZ. BİZ 30 SENEDİR HAKKIMIZI ALAMADIK SİZDE DİLERİM 3000 YIL ATEŞLERDE YANASINIZ. BİZLERİN SAYESİNDE ÇOCUKLARINIZA YEDİRDİGİNİZ O MİLYONLAR ÇOCUKLARINIZDAN ÇIKSIN Kİ O ZMN ANLAYASINIZ HAK HUKUKU.ELBET BİGÜN İLAHİ ADALET TECELLİ EDER.
  SAYIN TOPBAŞ SİZ ÖLÜNCE MEZARININ HAKKIMIZ HELAL DEĞİLDİR DYE SİYAH ÇELENK İ İLK BİZ GETİRECEĞİZ. YANİ DYORDUNUZYA ATAŞEHİR AK PARTİ OLMASA ORAYA İMAR YOK.ISTE O ATAŞEHİR SANA O ZMN BÜYÜK BİR HESAP SORACAK

 9. Recep ateş : diyor ki:

  Bunların bir şey i halledecekleri bir şey yok bunlar kendi yandaşlarını ve kendi ceplerini düşünmekten başka bir dertleri yok ibb de aynı allah bunları bildiği gibi yapsın

 10. İrfan toptaş : diyor ki:

  3107 sokakta gece kondunuz var annem babam rahmetli bizler tapumuzu almak istiyoruz elimizde olan 2000liralik makbuz ve taputahsis birde1985 tapu muracat af evrağı var bu belgenin aslını istedi atasehir belediyesi ben uskudar a bagli olduğumuz icin o dönemde uskudar dan alamadm ne yapmalıyım tapunuzu alalim

  • tevfik kenan : diyor ki:

   Tapu tahsis belgesinin geçerlilik süresi vardı. Uzatıldı, ancak ne zaman sona erdi, devam ediyor mu bilgim yok. Bu konuda Ataşehir Belediyesi’ne baş vurarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.