logo

ATICI, ‘NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA ÖLMEMELİDİR’

132.gününde açlık grevine dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı bir dakikalık konuşmasında sadece, “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinde ölmemelidir” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

TBMM Genel Kurulu’nun oturumunda söz alan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı bir dakikalık konuşma hakkını açlık grevinin 132. gününü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumuna dikkat çekmek için kullandı. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı 1 dakikalık süre hakkında 11 kez “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinde ölmemelidir” ifadesini kullandı.

Ündür devam eden açlık grevine dikkat çekmek isteyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşma süresinin tamamında seslendi; “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinde ölmemelidir! Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinde ölmemelidir! Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevinde ölmemelidir! …”

KINAMA YETMEZ, ACI BİBER SÜRÜLSÜN

Öte yandan iç tüzük değişiklik çalışmaları sırasında TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM İçtüzüğü’nde yapılacak kınama ve para cezası değişiklikleri ile ilgili olarak, “Kınama ve para cezası da yetmez, ağzına da acı biber sürelim” dedi.

Aytuğ Atıcı TBMM’deki konuşmasında, “Geçmişte yaptığınız bir şeyi itham edersek bizi kınama cezası ile cezalandıracaksınız. Yetmedi para cezası ile cezalandıracaksınız. Kınama ve para cezası da yetmez, ağzına da acı biber sürelim. İçtüzüğe yazalım. Ağzına acı biber sürülsün, bunlar bir işe yaramaz. Allah’ın verdiği bir can var.  Üç kuruş para cezası mı vereceksiniz, feda olsun. Parası neyse öderiz. Bizi bu duruma getirmeyin, yiğitlikte üstümüze yoktur. Birbirimize yiğitlik yapmayalım. Aklın yolunu bulalım” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1084 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATICI, ‘NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA ÖLMEMELİDİR’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATICI, ‘NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA ÖLMEMELİDİR’
    https://www.itvhaber.com/atici-nuriye-gulmen-ve-semih-ozakca-olmemelidir.html#.WW8PLtFcaNU.twitter
    #AçlıkGrevi #CHP #AytuğAtıcı #NuriyeGülmen #SemihÖzakça #AçlıkGrevindeÖlmemelidir #TBMM #GenelKurul #İçtüzük #KınamaYetmez #AcıBiberSürülsün #İtvhaber