logo

Canan Kaftancıoğlu Delege Desteğiyle Yeniden CHP İstanbul İl Başkanı

Canan Kaftancıoğlu Delege Desteğiyle Yeniden CHP İstanbul İl Başkanı

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’ndeki seçimde 667 delegeden 510’u geçerli sayıldı. Delege desteğini alan Canan Kaftancıoğlu yeniden başkan seçildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

37.Olağan İstanbul İl Kongresi’nde seçim sonuçları açıklandı. 667 delegesi bulunan İstanbul örgütünden kongrede kullanılan 571 oyun 510’u geçerli, 61’i geçersiz sayıldı. Kongrede yapılan oylama sonucu oy kullanan 510 delegenin oyu geçerli sayıldı. Delege desteğini alan Dr. Canan Kaftancıoğlu yeniden CHP İstanbul İl Başkanı seçildi.

Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava etkinlik alanına kurulan komplekste gerçekleşen CHP İstanbul il kongresinde Altan Öymen başkanlığında oluşan divan kurulu 39 ilçe başkanının imzası ile Canan Kaftancıoğlu’nun yeniden aday gösterildiğini duyurdu.

Adaylık için gereken 60 delege imza sayısına ulaşamayan Ferudun Cemal Aydın 47 imza toplayabildi. Adaylık hakkı kazanamadı.

“Blok listesinin, çarşaf listesinin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama başka bir şey daha biliyoruz. Kimlerin ne zaman blok liste, kimlerin ne zaman çarşaf liste istediğini de biliyoruz.” İfadeleri ile adaylık konuşmasına başlayan Canan Kaftancıoğlu, “Keşke adaylarla yarışabiliyor olsaydık. İsimlerin hiçbir önemi yok. Çok adaylı bir kongreyi kendi adıma ben de çok arzu ettim. Hatta kimi dostlarım bana dediler.” Dedi. Kendisine “Neden çok adaylı istiyorsun?” sorusunun yöneltildiğini aktaran Canan kaftancıoğlu,  konuşmasında; “İçinde ezip geçme gibi bir duygu mu var” denildiğini aktardı.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde yeni yönetim belli oldu.

CHP İstanbul Yönetim Kurulu Üyeleri

 1. Özgür Akat
 2. Kemal Avseren
 3. Nurettin Aydın
 4. Mert Bahçetepe
 5. Serpil Beşok
 6. Özgür İbrahim Birgün
 7. Özgür Bozdağ
 8. Kevser Celayir
 9. İlhan Çelik
 10. Bahar Çetinkaya
 11. Gülten Demirbaş
 12. Mahir Doğan
 13. Burkay Düzce
 14. Fatma Gül Eryıldız Şanverdar
 15. Suna Geçengil
 16. Sertver Gökmen
 17. Kemal Gülhan
 18. Aysemin Gülmez
 19. Güneş Gökmen
 20. Ahmet Gürbüz
 21. Güler Işıkçevir
 22. Yasin Ilgar
 23. Ufuk İnan
 24. Nevzat Karataş
 25. Adem Ali Kardoğanoğlu
 26. Erdoğan Kelleci
 27. Cem Kılıç
 28. İbrahim Can Kıran
 29. Ümit Koral
 30. Özgür Nas
 31. Mazlume Oruç
 32. Gülsüme Hale Özcömert Coşkun
 33. Sevgi Özdemir
 34. Dursun Poyraz
 35. Eser Şenay
 36. Tuncay Toptaş
 37. Oğuz Kemal Yakar
 38. Şemside Yener
 39. İbrahim Yılmaz
 40. Saniye Yurdakul

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ