logo

Çankırı Konfederasyonu Birlik Daveti: ‘Gelin Lider Olalım’

Çankırı Konfederasyonu Birlik Daveti: ‘Gelin Lider Olalım’

Çankırı Konfederasyonu paydaşları Çankırı Federasyonlarının da katılımıyla ortak basın açıklaması ile “Gelin lider olalım” çağrısıyla Çankırılıları birlik olmaya davet etti.

Recep Kenan / itvhaber.com

Bireylerin özgür iradeleriyle tercihlerini seçimler ile yansıttığı vurgulanan Çankırı Konfederasyonu basın açıklamasına, farklı taraf ve düşüncelerdeki Çankırı STK’ların bir araya getirmek için yola çıkıldığının altı çizildi.

Çankırı dernek ve birliklerden oluşan federasyonların oluşturduğu Çankırı STK’ları, çatı kuruluşu Çankırı Konfederasyonu imzasıyla ortak basın açıklaması yaptılar.

KOLAY LOKMA OLMAYI İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ!

“Çankırı için birlik görüntümüze” katılması gereken Çankırı STK’larının peşin tavır belirleme olasılıklarının bölünme ve dolayısıyla da daha kolay yutulma tehlikesine dikkat çekilen basın açıklamasında, “Çankırı Konfederasyonu olarak kolay lokma olmayı içimize sindiremiyor ve şiddetle reddediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

ÇANKIRILILARI BİRLİK OLMAYA DAVET EDEN AÇIKLAMA

Çankırılıları birlik olmaya davet eden Genel Başkan Kapt. Mustafa Can imzalı Çankırı Konfederasyonu ve bağlı İstanbul, Ankara, Doğu Marmara ve Ege ve Akdeniz İl Birlikleri federasyonları imzasıyla yapılan basın açıklaması:

HER ÇANKIRILI HAKKI OLANI ALMAK ZORUNDA!

Çankırılı diriliyor!

Seçimler, bireylerin özgür iradeleriyle tercihlerini yansıttığı süreçlerin adıdır. Bu özgürlük ancak bireylere daha fazlasını vaat ediyorsa paylaşılabilir.
İnsanların özgürlüklerini ilk paylaştıklarıysa komşularıdır.
Ve her Çankırılı bizim komşumuzdur.

Çankırı Konfederasyonu olarak, birbirlerini kırma pahasına dört bir tarafa ve düşünceye dağılmış hemşeri STK’larını bir araya getirmek için yola çıktık ve bu yoldan dönmeyeceğiz, geri adım atmayacağız.
Bizi bu kutlu yolda engelleyecek olan tek şey ise yine bölünmüş bir Çankırı’dır.

Yanımızda yer alarak “Çankırı için birlik görüntümüze” katılması gereken STK temsilcisi arkadaşlarımızın siyaseten peşin tavır belirlemiş olasılıkları dahi bizleri bölünme ve dolayısıyla da daha kolay yutulma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir.

Çankırı Konfederasyonu olarak kolay lokma olmayı içimize sindiremiyor ve şiddetle reddediyoruz.

Her Çankırılı hakkı olanı almak zorundadır. Bizler de bu uğurda ekibimizle birlikte ter akıtacağımızın sözünü buradan bir kere daha vermek istiyoruz. Çankırılının kapısı bölücüler hariç ülkemizdeki tüm siyasi partilere açık olmakla beraber, herhangi bir partinin güdümünde görüntü vermenin ise “birlik ve dirlik” duruşumuzu zedeleyeceğini daha önce de acı şekilde tecrübe ettik.

Bundan sonra Çankırılıların siyasetteki varlığı 3, 5 meclis üyeliğiyle geçiştirilebilecek kadar küçük olmamalıdır.

Şimdiye kadar siyasetin çekim gücünde savrulan Çankırı’nın siyasetin üstüne çıkma zamanı gelmiştir. Bize sunulan kalıplara girmek almak yerine kendi duruşumuzu sergilemek zorundayız.

Duruşumuzdaki değişim kaçınılmazdır.
Değişimin önünde gidenlerin lider, ortasında gidenlerin durumu kavramış, sonunda gidenlerin sürüklenmiş olduğunu ama karşı çıkanların ise mutlaka yok olduklarını unutmayalım.

Gelin lider olalım!.

Çankırı Konfederasyonu adına
Genel Başkan Kapt. Mustafa Can

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu Önder Tozan
Ankara Çankırı Dernekler Federasyonu Adem Can&Şaban Can
Doğu Marmara Çankırı İl Dernekleri Federasyonu Bahadır Aligül
Ege ve Akdeniz Çankırı İl Dernekleri Federasyonu İsmail İzmirlioğlu

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ