logo

ÇANKIRI VAKIFI EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNİ BULUŞTURDU

ÇANKIRI VAKIFI EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNİ BULUŞTURDU

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı geleneksel olarak her yıl düzenlediği organizasyonla bir araya getirdiği burs verenlerin tanışma ve kaynaşmalarını sağlıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı geleneksel olarak bursiyerler, burs verenlerin tanışma ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği organizasyonu Fenerbahçe Demiryolları Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Burs vererek eğitime katkı verenlerin, vakıf bağışçılarının buluştuğu toplantıya, eğitim gönüllüleri önde gelen Çankırılı siyasetçi ve bürokratlar da katıldı.

Bu sene yemek organizasyonunu biraz daha farklaştırarak dost meclisi havasında vakıf başkanı olarak şahsının ev sahipliğinde gerçekleştirildiklerinin kaydeden İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sami Soydal; Çankırı Valisi Mesut Köse, Genelkurmay eski başkanı İsmail Karadayı, eski Bakan Nevzat Ayaz ve Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere gelmek isteyip de gelemeyenlerin mesajlarını ileterek başladığı açılış konuşmasında katılımcıları selamladı.

VAKFIN KURULUŞUNDA EMEĞİ GEÇENLERE ŞÜKRAN

Toplantının kapanışında katılımcılara teşekkür eden Vakfı Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Sami Soydal, 31’nci yılına giren Çankırı Vakfı’nın kuruluşunda emeği geçenlerden ebediyete intikal edenlere rahmet, minnet ve şükranla anarak bütün emeği geçenlere teşekkür etti.

300’ÜN ÜZERİNDE ÖĞRENCİYE BURS

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın 300’ün üzerinde öğrenciye burs verdiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Sami Soydal, bursları her ayın 2. Cumartesi günü tanışma, dayanışma ve kaynaşmalarını sağlamak, kendilerini geliştirmelerine katkı vermek üzere vakıf merkezinde düzenledikler panelde bir araya getirdikleri öğrencilerine elden verdiklerini kaydetti.

ÇANKIRILILARIN GÖZÜ KULAĞI VE SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Her okulda okul başkanları olduklarını burs alsın almasın Çankırılı öğrencini vakfa gelmesini sağladıklarını kaydeden Sami Soydal, mezun olanların içerisinden evlilik yapanların, ticaret ortaklığı olduğuna işaret ederek; “Türkiye’de yaygın olarak yapılan lobicilik, cemiyetçilik kapsamında biz de Çankırı adına üzerimize düşeni yapıyoruz. İstanbul’daki 300 bin civarındaki kardeşlerimizin gözü, kulağı ve sesi olmaya çalışıyoruz” dedi.

Katılımcıların eksikliğine işaret ettiği ve en kısa sürede yapılmasını istediği yurt konusunda çalışmalarının da olduğunun altını çizen Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal, en önemli engel olarak işaret ettiği yer konusunda kurular üzerinden araştırmalarını yürüttüklerini ifade ederek; “Yeri bulduğumuz anda yurdu hemen yapacağız. Öyle güzel bağışçılarımız var ki… Verdikleri bursun yanında öğrenciyi barındıracak yurt yapacak bağışçılarımız var” diye konuştu.

SÖZDE SANAYİCİ, KONUT AÇIĞI İŞÇİ SORUNU YARATMIŞ

Yakın zaman önce yaptıkları Çankırı ziyaretinde işsizlik sorunu kalmadığı, işçi sorununun ortaya çıkrığını gözlemlediklerinin altını çizen Sami Soydal, teşvikten faydalanmak isteyen sözde sanayici geçinen simsarların çalıştırdıkları işçilerin maaşını vermeden kapıya kilidi vurduklarını, bu durumun çalışmak isteyen yeni işçilerin kaygılanmasına neden olduğunu, Çankırı’daki konut açığının da bu durumu daha da güçleştirdiğini kaydetti. Soydal, konut açığında üniversite öğrencileri ve 15 Temmuz’dan sonra Ankara’dan gelen askeri birliğin etkisine dikkat çekti.

ILGAZ’DAKİ TESİSLER YORGUN

Çankırı’daki turizm yatırımlarının yetersizliğine dikkat çeken Sami Soydal, en önemli turizm merkezi olan Ilgaz’daki ve Çavundur’daki tesislerin yorgun olduğunu, bölgenin ihtiyacına cevap vermediğini ifade ederek; yeni tesislerin yapılmasının gereğinin altını çizdi. Soydal, Çankırı’daki turizmin özel sektöre devredilmesi gereğini dile getirdi.

ÇANKIRILILARA HİZMET ETMENİN AZMİ, GAYRETİNDEYİZ

Sofrayı zenginleştiren nimetler değil, sofradaki kilerin olduğunun altını çizen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Çankırı’nın önde gelen bürokrat ve işadamlarını buluşturan Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal ve yönetimine teşekkür ederek; “Federasyon ve Vakıf olarak elimizden geldiği kadar İstanbul’da yaşayan Çankırılılara hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve bununla ilgili azim ve gayret içerisindeyiz. Bir çok programı birlikte yapıyoruz. 81 ili temsil edenlerden burs bağlamında Çankırı’yı temsilen İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ilk 10 arasına girer. Bu bizim için yeterli mi? Hedefimizi yüksek tutuyoruz. İşadamlarımıza bu alanda çok önemli görevler düşüyor. Veren el alan elden her zaman üstündür” şeklinde konuştu.

BURS VEREN DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yardımlaşmanın, dayanışmanın ve eğitime katkının önemine değinen Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar’ın, organizasyonu düzenleyen vakıf yönetimi ve katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasından sonra kürsüye gelen Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Orta Asya’dan Ortadoğu’ya zorda kalan insanların Türkiye’yi seçtiğine işaret ederek; “Bu insanlar bizim kültürümüzü iyi biliyor. Türkiye’ye her hangi bir amaçla gelen o kadar memnun ayrılıyor ki; yakın ilgi, dostluk ve yardımseverlik duygularını bizzat yaşayınca tekrar gelmek istiyor. Gittiği yerde de anlatıyor. Bunlar suni şeyler değil. Bu duyguları yaşatacağız. Bu kapsamda görülen burs veren siz dostlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah evlatlarımız bunun hakkını verir. Kendilerinden sonra gelen nesillere aktaracaklar. Bu bursları alan arkadaşlarımız biliyoruz ki bu gün içimizdeler.  Ve burs verecek duruma geldiler” dedi.

Arkadaşlarını temsilen geldiğini, kendisinin de burs alan bir üniversite öğrencisi olduğunu kaydeden İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Gençlik Komisyonu Başkanı Halenur Koçyiğit, düzenledikleri etkinliklere ve burs vererek sağladıklar destekleri için bütün arkadaşları adına teşekkür etti.

Kadıköy Fenerbahçe’deki Devlet Demiryolları Sosyal Tesilseri’nde düzenlenen toplantının yemek duasını da yaptıran Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, yaptığı kısa konuşmasında; yardımlaşma ve dayanışmanın manevi değerlerlerle ilgisine değindi.

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu eski başkanları İskender Oflaz ve Eşref Harmandar ve diğer bazı katılımcıların kürsüye gelerek düşünce ve önerilerini dile getirdiği aynı zamanda kendilerini de tanıttığı toplantıda, diğer katılımcılar da bulundukları yerden yaptıkları kısa konuşmalarla kendi kendilerini tanıttılar.

Yürüttükleri Çankırı Rehberi ile ilgili sona gelindiğini belirten Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alişan Danacı, konuşmasında 3 aya kadar baskıya gireceğinin altını çizdiği rehberde yer almak isteyen Çankırılıların kendileri ile iletişime geçmelerini istedi.

İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sami Soydal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, CHP PM Üyesi ve 24. Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Sultangazi Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer ile birlikte, Çankırı Vakfı ve ÇENDEF yönetim kurulu üyeleri, Çankırılı bürokrat, siyasi parti ile STK temsilcileri katıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ