logo

Çevre Farkındalığı İçin Temizlik: Camlar Orman Yakmasın!

Çevre Farkındalığı İçin Temizlik: Camlar Orman Yakmasın!

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Marmaris de Sizin Eviniz” sloganıyla “Camlar Orman Yakmasın” diyerek düzenledikleri etkinlikle farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

ÇEVRE FARKINDALIĞI İÇİN TEMİZLİK İMECESİ

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, sezonun yoğun günlerini yaşayan Hisarönü Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalara muhtar, STK üyeleri, esnaf, vatandaşlar ve çocuklar da destek verince ortaya örnek görüntüler çıktı. Atıkların araçlardan dışarı değil en yakın konteynere atılması gerektiğini belirten belediye yetkilileri, cam gibi atıkların orman yangınlarına yol açabileceğini vurguladı.

Marmaris’in her noktasını temiz tutabilmek için canla başla çalışan Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hisarönü Mahallesi’nde yaklaşık 45 kişilik bir grupla imece usulü çalışma gerçekleştirdi. Mahalle muhtarlığı öncülüğünde kurulan Hisarönü Mahallesi Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmaya, yaşadıkları bölgeyi temiz tutmayı amaçlayan ve aralarında 80 yaşında bir yazlıkçının da bulunduğu pek çok gönüllü destek verdi. Çocuklar da Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından dağıtılan sarı eldivenleri giyerek işe koyuldu. Gönüllülerin güvenliği için jandarmanın da araçların kontrollü geçişini sağladığı etkinlikte, yoldan geçen araçlar korna çalarak gruba destek verdi. Bozburun karayolundan başlayan temizlik hareketi, Kerdime sahiline kadar sürdü. Yol kenarlarından, yine seyir halindeki araçlardan atılan onlarca torba çöp toplandı.

KENDİNİZİ EVİNİZDE HİSSEDİN

Yaz sezonu ile birlikte temizlik çalışmalarının yoğunlaştığını söyleyen Marmaris Belediyesi yetkilileri, “Bu yol turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Turgut, Orhaniye, Selimiye, Bozburun, Söğüt mahallelerinin ana geçiş yolu konumunda. Yaptığımız etkinlikte vatandaşlarımızı çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyor; tatilde de kendilerini evlerinde gibi hissederek, çöplerini araçta tutup en yakın çöp konteynerine bırakmalarını istiyoruz. Özellikle attıkları cam gibi atıkların orman yangınlarına yol açabileceğini asla ve asla unutmamalarını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ