logo

CHP 92 Yaşını ‘Ata’sının Huzurunda Kutladı

CHP 92 Yaşını ‘Ata’sının Huzurunda Kutladı

CHP_92_yil_donumu_atasehir (1)CHP’nin 92. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunan CHP Ataşehir İlçe Örgüt üyeleri, kurucularına saygı duruşunda bulundu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk törenine; CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yıldırım, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları İlhami Yılmaz, Abdullah Der ve Kalender Özdemir, CHP Ataşehir ilçe yöneticileri, CHP Ataşehir İlçe Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yöneticileri, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve partililer ve vatandaşlar katıldı.

CHP_92_yil_donumu_atasehir (2)

Ülkemiz ile CHP’nin de kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’ndaki anıtına çelenk sunumu sonrası, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Hakkı Altınkaynak; CHP’nin otel CHP_92_yil_donumu_atasehir (4)lobilerinde kurulmuş bir parti olmadığının altını çizerek; CHP’nin, silah başında gece gündüz demeden, yurtseverlerin bir taraftan düşmanla savaşırken; diğer tarafta da ülkenin geleceğini düşünen insanların yıllar sonra kurmuş oldukları
parti olduğunu vurguladı.

Umutsuz olmaya haklarının olmadığını ifade eden CHP Ataşehir İlçe Başakanı Hakkı Altınkaynak; “Ülkemizin birçok yerinde maalesef emperyalistlerin de CHP_92_yil_donumu_atasehir (3)parmakları olan ve içerde ki bedbahtların da körüklediği bu ateş çemberini hep birlikte söndüreceğiz. Umutsuz olmaya hakkımız yok. Umut biziz. Tarihimizde
umudun ne olduğunu biz biliriz. En umutsuz olduğumuz dönemlerde yeni bir Türkiye yaratanların çocukları olarak bugünde umutlarımızı diri tutacağız.  Bulunduğumuz her yerde Al Bayrağımızın altında ülkemizin birliğini kardeşliğini en yüce mertebeye ulaştıracağız.  Bizim en büyük gücümüz demokratik kültürümüzü Cumhuriyetimizin değerlerini güçlendirerek korumak ve bunları hepimizin ortak gücüne dönüştürebilmektir” dedi.

Demokrasinin olmadığı yerde hukukun da olmayacağını, kaba kuvvetin konuşacağını vurgulayan Altınkaynak; “Bugün kendilerine vazife çıkararak bir yerleri yakıp yıkmağa çalışıyorlar, Türkiye Cumhuriyetine yakışmaz. Bu davranış ilkel toplumlara aittir. Partililer olarak düşüncelerimizi her ortamda söyleyeceğiz ama asla şiddete yer vermeyeceğiz. Bu nedenle Cumhuriyetimizi 92. Yılını kutlarken hep birlikte düşüneceğiz. Yüz yıla yakın bir demokratik kültürle, Cumhuriyetin değerleri ile büyüyenler buna asla izin vermeyecektir.  Altı Ok altında ülkemiz için emek verenlere, düşünce üretenlere, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu ülke için canını veren ve bugünde gencecik bedenlerini ülke için feda eden aziz şehitlerimizin önünde bir kez daha saygı ile eğiliyorum” diyerek Atatürk ve şehitleri saygıyla andı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ