logo

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Siyasi Parti Üyeliği Kararı

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Siyasi Parti Üyeliği Kararı

Yargıtay 3. Dairesi’nin kararı onaylaması ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yargıtay 3. Dairesi’nin beş ayrı suçlamadan verilen mahkumiyet kararının üçünü onamasıyla 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası kesinleşmiş olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında siyasi yasak getirilmişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ilk açıklamasında, “CHP, Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir.” Dedi.

Yargıtay, yerel mahkemenin Türk Ceza Yasası’nın 53. maddesine göre “parti yöneticisi olmasına kısıtlama” getirilmesini öngören cezayı da onadığı için Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü.

KAFRTANCIOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA SOSYAL MEDYADA

Kararın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “CHP hukuk bürolarında değil Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir. O inanç, o yürek, o emek bizde oldukça gerisi teferruattır… Ne demiştik? Korkularının ecele faydası olmayacak!” ifadelerini kullandı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ