logo

Cumhuriyet Kutlamalarında Caz ve Sinema Günleri

Cumhuriyet Kutlamalarında Caz ve Sinema Günleri

Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 22-24 Ekim tarihleri arasında “Ataşehir Amfili Park”ta “Ataşehir Caz ve Sinema Günleri” düzenliyor.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Ataşehir Caz ve Sinema Günleri” 22-24 Ekim tarihleri arasında, “Ataşehir Amfili Park”ta başlıyor.

Caz ve sinemanın ahengiyle ısıtacak Ataşehir Caz ve Sinema Günleri’nde birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alacak.

Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinliklerin sinema gösterimi bölümünde, müzik temalı ve ödüllü Fransız filmleri izleyicisiyle buluşacak.

Her gün iki grubun sahne alacağı etkinlikte; Manuş-u Ala, JazzMatiz, Subway Jazz Station, Esra Kaya Trio, So Swing! ve Kökkadro Ataşehirlilere caz esintileri sunacak.

Konserler sonrasında düzenlenecek film gösterimi bölümünde ise; efsanevi Fransız yönetmen Jacques Demy’nin 1967 yapımı “Les Demoiselles de Rochefort (Rochefortlu Kızlar)” ve 1970 yapımı “Peau d’ane (Eşek Derisi)” filmleri ile Laetitia Carton’un 2018 yapımı “Le Grand Bal (Büyük Balo)” belgeseli yer alacak.

Bir süredir tadilat çalışmaları yürütülen ve yeni görünümüyle daha da güzelleşen Ataşehir Amfili Park’ın ev sahipliği yapacağı etkinliklerde 3 gün boyunca Ataşehir’de keyifli anlar yaşanacak.

ATAŞEHİR CAZ VE SİNEMA GÜNLERİ PROGRAMI

22 Ekim Cuma

Konser

Manuş-u Ala

Saat: 17.00

JazzMatiz

Saat: 18.30

Film Gösterimi

Les Demoiselles de Rochefort

Saat: 20.00

23 Ekim Cumartesi

Konser

Subway Jazz Station

Saat: 17.00

Esra Kaya Trio

Saat: 18.30

Film Gösterimi

Peau D’ane

Saat: 20.00

24 Ekim Pazar

Konser

So Swing!

Saat: 17.00

Kökkadro

Saat: 18.30

Film Gösterimi

Le Grand Bal

Saat: 20.00

itvhaber

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ