logo

‘Cumhuriyet’imizin 94. Yılı Kutlamaları Başlıyor

İstiklal mücadelemizin Atatürk ve arkadaşları tarafında Cumhuriyet ilan edilerek taçlandırılışının 94. Yıldönümü tüm yurtla birlikte Ataşehir’de de kutlanmaya başlanıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kurtuluş mücadelemiz olan İstiklal Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Mutafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, kazanılan bu zaferi Cumhuriyet ilan ederek taçlandırışlarının 94. Yıldönümü tüm yurtla birlikte Ataşehir’de de kutlanmaya başlanıyor.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI 28 EKİM’DE BAŞLIYOR

Ataşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. Yılı kutlamaları kapsamında ilk resmi tören 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Saat 13:00’da Barabaros Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başlayacak.

PROTOKOL TEBRİKLERİ KABUL EDECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında resmi törenlere 29 Ekim 2017 Pazar Günü Saat  09:30’da Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu başkanlığındaki ilçe protokolünün tebrikleri kabul edeceği Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde tören ile devam edilecek.

RESMİ TÖRENLERE ATAŞEHİR BULVARI’NDAKİ TÖREN ALANINDA

Ataşehir’de resmi törenlere Ataşehir Bulvarı’ndaki Tören alanında gerçekleştirilecek ve ilçe protokolünün katılacağı kutlamalarla devam edilecek. Ataşehir İlçe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre havanın yağışlı olması durumunda 29 Ekim 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek resmi törenler Dilek Sabancı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’na alınacak.

BÜYÜK CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ VE MFÖ KONSERİ

Gün içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleyen Ataşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. Yıldönümü Kutlamaları ise Ataşehir Bulvarı üzerinde gerçekleştirilecek Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü ve devamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki alanda gerçekleştirilecek Mazhar Fuat Özkan üçlüsünün konseri ile devam edecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1109 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘Cumhuriyet’imizin 94. Yılı Kutlamaları Başlıyor” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘Cumhuriyet’imizin 94. Yılı Kutlamaları Başlıyor
    https://www.itvhaber.com/cumhuriyetimizin-94-yili-kutlamalari-basliyor.html#.WfRCIM_sZp8.twitter
    #İstiklalMücadelesi #Atatürk #Cumhuriyetilanı #Ataşehir #CumhuriyetKutlaması #29Ekim #CumhuriyetBayramı #94üncüYılı #CumhuriyetMeydanı #AtatürkAnıtı #MutafaKemalAtatürk #itvhaber