logo

Ekrem İmamoğlu Ve Binali Yıldırım Canlı Yayın Protokolde Uzlaşma

Ekrem İmamoğlu Ve Binali Yıldırım Canlı Yayın Protokolde Uzlaşma

CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Ak Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılacağı, İsmail Küçükkaya moderatörlüğündeki canlı yayın protokolünde uzlaşıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

31 Mart Yerel Seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı seçildikten sonra mazbatası iptal edilen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılacağı, moderatörlüğü İsmail Küçükkaya tarafından yapılacak, her iki adayın katılımı ile yapılacak canlı yayın üzerinde görüşmleri yürüten siyasi parti temsilciler uzlaşmaya vardı.

AKP’li Mahir Ünal ve CHP’li Engin Altay, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında yapılması planlanan ortak yayınla ilgili yapılan protokole göre; 16 Haziran Pazar günü saat 21:00’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak olan ve isteyen bütün kananlarda yayınlanacağı belirtilen programın moderatörlüğünü ise gazeteci İsmail Küçükkaya yapacak.

Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde AK Parti ve CHP ortaklaşa koordinasyonuyla gerçekleştirecek Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım canlı yayın ile ilgili protokolde şu koşullar öne sürüldü:

1- Cumhur ittifakı adayı Sayın Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21:00’da canlı yayında bir araya geleceklerdir.

2- Canlı yayın tüm kanallara açık ortak yayınla yapılacaktır.

3- Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacaktır.

4- Moderatör her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracaktır.

5- Canlı yayın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nden gerçekleştirilecektir.

6- Canlı yayın AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ