logo

ERDOĞAN, ‘İSTANBUL BİR BAŞKA ÖNEMLİDİR’

Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, İstanbul’da teklenirse, Türkiye’de tökezlenileceğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, “İstanbul’un büyüklüğünü anlamayan hiç kimse, İstanbul’a ve Ak Parti’ye hizmet edemez. İstanbul’u büyük bir aşkla, tutkuyla sevmeyen hiç kimse bu şehre ve partimize gereken katkıyı sağlayamaz” ifadelerini kullandı.

1970’li yıllardan itibaren siyasetin her kademesinde bulunduğunu ve 1994 yılında ilk büyük başarısını İstanbul’da aldıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükûmette, AK Parti Genel Merkezinde, belediye ve parti teşkilatlarında pek çok kişi ile yol arkadaşlığının İstanbul’da ve o yıllarda başladığını hatırlattı.

EĞER RACON KESİLECEKSE, BU RACONU BİZZAT KENDİM KESERİM

“Zaman zaman kamuoyunda, medyada, partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz. Genellikle sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor” diye konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan “Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir teklifim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli.Ben derdimi anlatmaktan aciz de değilim. Yeri geldiği zaman bunları da anlatıyorum. Anlatmaya da devam edeceğim. Hele hele başkalarının adın açılmış sosyal medya hesapları ve köşe yazıları gibi mecraları aracı kılma gibi alışkanlığım kesinlikle bulunmuyor” dedi.

İSTANBUL’DA METAL YORGUNLUĞU OLURSA TÜRKİYE’DE PASLANIRIZ

Sorumluluklarının tüm Türkiye’yi, tüm bölgeyi ve tüm dünyayı içine alacak şekilde genişlerken, İstanbul’un kendileri için en büyük enerji ve moral kaynağı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Unutmayınız, İstanbul’da teklersek Türkiye’de tökezleriz. İstanbul’da metal yorgunluğu olursa Türkiye’de paslanırız. Buna karşılık İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız. İstanbul’u sağlam tutarsak, Allah’ın izniyle Türkiye’de de dünyada da bizi yıkacak bir güç tanımıyoruz” diye konuştu.

“İSTANBUL BİR BAŞKA ÖNEMLİDİR”

AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de siyaset yapmanın, bu yolla iktidara gelmenin ve başarılı olmanın ilk şartının, İstanbul’da güçlü bir şekilde var olmak olduğunu belirterek, “İstanbul’da yoksanız ülkenin kalanında ne yaparsanız yapın başarıya ulaşamazsınız. Bizim seyri siyasetimizde de İstanbul adeta amiral gemisi mahiyetinde bir öneme sahip olmuştur. Bunun için 81 vilayetimizdeki teşkilatlarımızın tamamı elbette önemlidir. Ama İstanbul bir başka önemlidir” dedi.

Erdoğan İstanbul İl Danışma Kurulu Toplantısındaki Konuşmasında Şu İfadelere Yer Verdi:

“İSTANBUL BİZİ BAŞINDA TAŞIR, SIRTINDA TAŞIR”

Erdoğan, “İster siyaset yapalım, ister ticaret, ister sanat-edebiyatla uğraşalım, ister sporla hiç fark etmez bu şehrin hakkını vermek zorundayız. Eğer yaptığımız işi, verdiğimiz mücadeleyi bu şehre uygun şekilde yürütmezsek hedeflerimize ulaşamayız. Şu gerçeği asla unutmayalım, çalışmamızla, fedakarlığımızla bu şehrin insanlarına kendimizi sevdirirsek, İstanbul bizi başında taşır, sırtında taşır” dedi.

“İDAEL SİYASETÇİ OTURDUĞU KOLTUKTAN GÜÇ ALAN DEĞİLDİR, ORAYA GÜÇ KATANDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halk oylamasında malum İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Tabii biz İstanbul’u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düştüğü an buna yanarız, üzülürüz, İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düşmemeli. Onun üstünde olmalı. Üstünde olduğu anda bir çok şey değişir. Öyleyse bir yerde yanlışımız var. Bir yerde eksiğimiz var. Eğer metal yorgunluğu diyorsak bunları oturup düşünmemiz lazım. Kimse buna üzülmeyecek. Çünkü bu hareket alışılmış bir siyasi parti hareketi değildir. Bu bir davadır, buna böyle bakacağız. Bizim İstanbul’a ihtiyacımız var. Diğer örneklere, alternatiflere baktığımız zaman görüyoruz ki İstanbul’un da bize ihtiyacı var. Öyleyse şehrin en kılcal damarlarına inerek, ayak basmadık yer, eline ve gönlüne dokunmadık insan bırakmayarak, her taşına hayran olduğumuz İstanbul’u kendimize de ram edeceğiz. Bize kibir yakışır mı? Bize gurur yakışır mı? Gurur Allah’a yakışır bize değil. O onun. Bize ne oluyor ki afra tafra yapıyoruz. Bize ne oluyor ki koltuklardan güç alma gayreti içerisine giriyoruz. İdeal siyasetçi oturduğu koltuktan güç alan değildir, oraya güç katandır” diye konuştu.

“AK Parti’de davasına, ülkesine, milletine, partisine sadakatle bağlı olan herkesin önü sonuna kadar açıktır. İş çok, yapacağımız şeyler çok” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir rütbe ve makam beklemeksizin bu mukaddes yüke hamal olmaya talip olmanın önemli olduğunu, vatan sevgisinden ve insanoğluna hizmet etmekten daha güzel bir şey olmadığını vurguladı.

ESKİ PARTİLERİNİN ALIŞKANLIKLARININ AK PARTİ’YE SIÇRAMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Bu erdemle hareket etmeyenlerin kendileriyle birlikte davalarına ve partilerine de zarar vereceği uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eski Türkiye partilerinin alışkanlıklarının, hastalıklarının, zafiyetlerinin AK Parti’ye sıçramasına, sıçratılmasına asla izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar partimize hizmet etmiş arkadaşlarımızın da, bundan sonra görev alacak arkadaşlarımızın da bu bilinçle hareket ettiklerini biliyorum. Kongre sürecimizde gerçekleştireceğimiz değişim, kendimizi tazelemenin yanında işte bu vasfımızı güçlendirmemize de vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
899 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ERDOĞAN, ‘İSTANBUL BİR BAŞKA ÖNEMLİDİR’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ERDOĞAN, ‘İSTANBUL BİR BAŞKA ÖNEMLİDİR’
    https://www.itvhaber.com/erdogan-istanbul-bir-baska-onemlidir.html#.WZnJcAxC9Ac.twitter
    #AkParti #DanışmaMeclisi #Cumhurbaşkanı #GenelBaşkan #Erdoğan #RecepTayyipErdoğan #itvhaber #RaconKesmek #RaconuKendimKeserim