logo

Erdoğan ‘Teşkilatına Vefa Göstermeyen Milletine Göstermez’

Erdoğan ‘Teşkilatına Vefa Göstermeyen Milletine Göstermez’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, “Kendi teşkilatına vefa göstermeyen ülkesine ve milletine de vefa göstermez” dedi.

2023 yılında yapılacak seçime 22 yıllık tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak milletin karşısına çıkacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kendimizi sürekli yenileyerek, sürekli tazeleyerek maziden atiye kurduğumuz köprüyü daha da güçlendireceğiz” dedi.

2001 yılından bugüne kadar AK Parti’de görev almış, gönül vermiş herkese ulaşmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi teşkilatına, kendi teşkilat mensubuna vefa göstermeyen, şehrine, ülkesine ve milletine de vefa gösteremez.” Dedi. Erdoğan, “ AK Parti’ye gönül verenleri kucaklamak demek, milletimizin yarıdan fazlasını peşinen bu dairenin içine almak demektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre sürecini de sonbaharda başlatacaklarını kaydederek, 31 Mart seçimlerinde en yüksek oyu aldıkları şehirlere teşekkür ziyaretlerine gideceğini, ziyaretlerine illerde Rize, büyükşehirde de Konya ile başlayacağını söyledi.

İHANET İÇERİSİNDE OLANLAR BEDELİNİ DE AĞIR ÖDER

Parti teşkilatından dedikodulara amel etmemelerini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş filan hiç bunları kafanıza takmayın. Çok içimizden ayrılıp da parti kuranları gördük, şu anda sorsam adını, sanını bilmezseniz. Bu iş böyledir, çünkü bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öder” değerlendirmesinde bulundu.

“MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ” DİYEREK BAŞLADIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimler çalışmalarına “memleket işi gönül işi” diyerek başladıklarını anımsatarak, “Kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim, tasarruf ve şeffaflık, değer üreten şehirler” başlıklarıyla açıkladıkları temel ilkelere bağlı kalarak AK Parti kadrolarının şehirleri yöneteceklerini anlattı.

“KENDİMİZİ SÜREKLİ YENİLEYEREK MAZİDEN ATİYE KURDUĞUMUZ KÖPRÜYÜ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatına 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde gösterdikleri gayret için teşekkür ederek Yüksek Seçim Kurulu’nun ilan ettiği resmî sonuçlara göre Türkiye’deki belediyelerin yaklaşık yüzde 54’ünü AK Parti adaylarının kazandığını, AK Parti’nin yüzde 44 gibi önemli bir oy oranı elde ettiğini söyledi.

FINDIK ALIM TABAN FİYATLARINI AÇIKLADI

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alım taban fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat kilogramda 17 lira. Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyat kilogramda 16,5 liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı desteği de eklediğimizde kilogram fiyatları fiilen 19 lira ile 18,5 lira arasına gelmiş oluyor. Hazırlıklarını tamamlayan Toprak Mahsulleri Ofisi hasat başlangıcına denk gelen Kurban Bayramı’nın hemen akabinde hemen alıma geçiyor. 2019 yılı fındık hasat sezonunun bereketli geçmesini, bu fiyatların da üreticilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.” Dedi.

EKSİKLERİ, HATALARI TESPİT EDECEKLER

Cumhur İttifakı’nın da oy oranının yüzde 51, kazanılan belediye başkanlığı sayısının da 990 olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin değerlendirmesinin yapıldığını, illerde 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu da göz önünde bulundurarak teşkilatlardan adaylara kadar tüm eksikleri, hataları tespit edeceklerini kaydetti.

MAZİDEN ATİYE KURDUĞUMUZ KÖPRÜYÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

Gelecek seçimlerin 2023 yılında yapılacağını ve o seçime 22 yıllık tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak milletin karşısına çıkacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yunus Emre’nin ‘her dem yeniden doğarız’ mesajına uygun şekilde kendimizi sürekli yenileyerek, sürekli tazeleyerek maziden atiye kurduğumuz köprüyü daha da güçlendireceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR ÜLKE HÂLİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün AK Parti’nin kapısından içeri giren herkese bu yol sonuna kadar açıktır. Bu makamlar kimsenin tapulu malları değildir. İhtirasları, hırsları veya kifayetsizlikleri yüzünden yollarını kaybedenleri bir kenara bırakacak olursak, âdeta AK Parti’de gözünü açan ve hayatının en verimli yıllarını bu çatı altında geçiren bir nesil siyasette yetiştirdik” diye konuştu.

KENDİ TEŞKİLATINA VEFA GÖSTERMEYEN MİLLETİNE DE VEFA GÖSTEREMEZ

Milletvekili ve teşkilat yöneticilerinden şehirlerine döner dönmez, vakit kaybetmeden 2001 yılından bugüne kadar AK Parti’de görev almış, gönül vermiş herkese ulaşmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi teşkilatına, kendi teşkilat mensubuna vefa göstermeyen, şehrine, ülkesine ve milletine de vefa gösteremez. Zaten AK Parti’ye gönül verenleri kucaklamak demek, milletimizin yarıdan fazlasını peşinen bu dairenin içine almak demektir” ifadesini kullandı.

BU YOLDA TÜM GÜCÜMLE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar yaptıklarıyla Türkiye’yi demokrasiden ekonomiye, altyapıdan dış politikaya kadar her alanda kendi ayakları üzerinde duran, gerçek anlamda bağımsız bir ülke hâline getirmeye çalıştıklarına vurgu yaparak, “Rabbim ömür, sağlık ve imkân verdikçe kendim de bu yolda tüm gücümle yürümeye devam edeceğim. Hiç şüphe yok ki Allah doğruların yardımcısıdır” sözlerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ