logo

ERDOĞAN ‘TÜM GÜCÜMÜZLE TERÖRÜN ÜZERİNE GİDECEĞİZ’

ERDOĞAN ‘TÜM GÜCÜMÜZLE TERÖRÜN ÜZERİNE GİDECEĞİZ’

cb_ibbİstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te 12-14 yaşlarında canlı bomba tarafından gerçekleştirilen terör saldırısı DAEŞ olasılığına işaret etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Erdoğan Gaziantep’teki hain saldırı ile ilgili açıklamasında, “Gaziantep’te bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde 51 ölüm vakası söz konusu. İlk kanaatler DAEŞ eylemi olduğu istikametinde” dedi.

15 TEMMUZ’DA SALDIRILAN İBB’DE İNCELEME

İstanbul’da 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbecilerin işgal etmek istediği, halkın direnişi ile ağır çatışmaların yaşandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde incelemelerde bulundu. Erdoğan’a İBB Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti.

TÜM GÜCÜMÜZLE BUNLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Terör nereden gelirse gelsin değişmediğini, dini, milleti, ırkı, vatanı söz konusu olmadığını kaydeden Erdoğan, “Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz’da olduğu gibi milletimizle el ele, omuz omuza bunların üzerine gideceğiz” ifadesinde bulundu.

12-14 YAŞLARINDA CANLI BOMBA

Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırıyla ilgili, “Dün Gaziantep’te Şahinbey’de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak şu anda 69 yaralı var. Bunların 17’si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu” diye konuştu.

DAEŞ EYLEMİ OLDUĞU İSTİKAMETİNDE

Olayın, daha çok Siirtli ve Vanlı vatandaşların olduğu bir mahallede cereyan ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Şu an itibarıyla Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAEŞ eylemi olduğu istikametinde. Malum son dönemlerde Gaziantep’te DAEŞ’in böyle bir yapılanması veya yer bulma gayretleri söz konusuydu. Birçok yoğun operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Şu anda tabii ki orada güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir” ifadelerini dile getirerek; ölenlerin ailelerine şahsı ve milleti adına başsağlığı dileğinde bulundu.

“TERÖRÜN DİNİ, MİLLETİ, IRKI VE VATANI YOKTUR”

Terörün nereden gelirse gelsin fark etmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin, bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK olabilir, DAEŞ olabilir. Suriye’nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi bizim için terördür. Bunların dini, milleti, ırkı, vatanı söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz’da olduğu gibi milletimizle el ele, omuz omuza bunların üzerine gideceğiz. Ama hep söylüyorum; milletimiz nerede olursa olsun, tanıdığı, bildiği, burada bir yanlış hareketlenme var vesaire gibi bilgileri aldığı anda, bunları güvenlik güçlerimize bildirmelerinde çok çok büyük fayda var. İşimizi kolaylaştıracaktır. Çünkü en önemli istihbarat, insan istihbaratıdır ve bu istihbaratta da bu tür hareketlilikleri icabında apartmanında veya mahallesinde fark eden vatandaşlarım bunları emniyet teşkilatımıza bildirdiği anda buralardaki atılacak adımlar çok daha seri olacaktır, netice alıcı olacaktır. Bunu özellikle burada ifade etmek istiyorum.”

İSPİYONLAMA OLARAK KİMSE DEĞERLENDİRMESİN

Nerede olursa olsun, tanıdığı, bildiği, yanlış hareketlenmelerin güvenlik güçlerine bildirilmesini isteyen, “Bunu bir ispiyonlama olarak kimse değerlendirmesin, kimse bunu bu şekilde düşünmesin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihbaratın önemli ayaklarından bir tanesinin bu olduğunu aktardı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ