logo

Eston Çamlıevler Kermesle Eğitime Katkı Veriyor

Eston Çamlıevler Kermesle Eğitime Katkı Veriyor

El iş, göz nuru emeklerini sergileyerek elde ettikleri geliri okuyan öğrencilere burs olarak veren derneklerin kermesi Eston Çamlıevler yönetimi ev sahipliğinde yapıldı.

ASİDAD (Ataşehir Sivaslılar Dayanışma Derneği)’ın de aralarında olduğu derneklerin katıldığı, geliri eğitim yararına kullanılacak olan kermes Eston Çamlıevler Sosyal Tesislerin bulunduğu alanda kuruldu.

Amaçlarının sosyalleşmeyi, dayanışmayı canlandırmak ve insanların birbirileriyle kaynaşmalarını, tanışmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Eston Çamlıevler Yönetim Kurulu Üyesi ve ASİDAD Başkanı Sevgi Uluğ, projelerini çok daha fazla kişiyle paylaşmak istediklerinim altını çizerek; “ Sosyal dayanışmayı canlandırmak ve insanların birbirileriyle kaynaşmalarını, tanışmalarını sağlamak. Ne kadar çok insan tanırsak ne kadar çok insanla projelerimizi paylaşırsak o kadar kişi kazanmış oluruz” diye konuştu.

Eğitime burs kaynağı yaratarak katkı vermeyi amaçladıklarının altını çizen Sevgi Uluğu, bu amaçla uyguladıkları projelerini sürdüreceklerini kaydederek, “Komşularımızla ilişkilerimizi geliştirmek, canlılık sağlamak ve aynı zamanda derneklere bir fırsat yaratmak. Bizde dâhil olmak üzere, dernekler yaptıkları ürünleri satarak okuyan öğrencilere burs veriyorlar. Bu fırsatı bugün burada yarattık yarın başka yerlerde bu etkinliğe devam edeceğiz” dedi.

Alanda çocuklar için oyuncakların olduğunu hatırlatan Sevgi Uluğ, anne babalarını kermesi ziyaret ederek eğitime katkı verirken çocukların da vakit geçirebileceği oyuncaklar alabileceklerine işaret ederek; “Çocuklarımız için oyuncaklarımız var.  Kermesimizi ziyarete gelenler kışlık ihtiyaçlarını karşılayacakları gibi çocuklarında burada bir nebzede olsa teknolojinin bağımlılığından koparak ve buradaki canlılığı görerek sosyal hayata katılmalarını sağlamak da hedeflerimizin arasındadır” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ