logo

GÖKGÜRÜLTÜLÜ KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

GÖKGÜRÜLTÜLÜ KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

yagıs_uyariMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde; Balıkesir, Manisa, Bursa ve Çanakkale çevrelerinde gök gürültülü ve kuvvetli sağanak ile dolu yağışı beklendiğini duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde Balıkesir, Manisa, Bursa ve Çanakkale illeri çevrelerinde gök gürültülü kuvvetli sağanak ile dolu yağışı beklendiği, vatandaşların yağış anında yaşanacak fırtına, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiğini duyurdu.

İSTANBUL HAFTAYI YAĞIŞLI GEÇECİRECEK

Meteoroloji tarafından yapılan tahminlerde İstanbul’a hafta başından itibaren yağış geliyor. Pazartesi gününden sonra İstanbul’u etkilemesi beklenen yağışlı havanın bir  – iki derecelik ısı düşüşüne neden olacağı ve hafta sonunda etkisini kaybedeceği belirtiliyor.

METEOROLOJİ’DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle su baskını, lokal dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapılarak, şöyle denildi:

BALIKESİR, MANİSA, BURSA VE ÇANAKKALE YAĞIŞLI

“Balıkesir, Manisa, Bursa ve Çanakkale çevrelerinde görülecek yağışların; Balıkesir il geneli ile Bursa’nın batısı, Manisa’nın kuzey ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde etkisini artırarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve lokal dolu şeklinde devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek su baskını, lokal dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ