logo

HEM KURSİYERLERİNDEN YILSONU SERGİSİ

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nde kurs gören 44 kursiyerin bir yıllık çalışmaları olan 160’ın üzerinde eserin yer aldığı yılsonu sergisi, Ataşehir’deki bir AVM’de açıldı.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kurslarında resim eğitmenleri Filiz Devecioğlu ve Nurgül Turhan’ın eğitim verdikleri kursiyerlerin çalışmalarını kapsayan yıl sonu resim sergisi Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

Eğitmenler Filiz Devecioğlu ve Nurgül Turhan’ın kursiyerlerinin 160’ın üzerinde eserinin yer aldığı serginin açılış törenine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Ali Savaş ile birlikte; Ak Parti Ataşehir İlçe kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Şube Müdürü Ercan Metin, HEM eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Resim sergisi açılışında açıklama yapan Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, 2016-2017 eğitim yılı sonunda kursiyerlerin yapmış olduğu eserlerin sergilendiğini kaydederek; Bu kapsamda bugün burada iki resim öğretmenimizden Filiz Devecioğlu ve Nurgül Turhan’ın kursiyerlerinin yapmış oldukları eserlerin sergisinin açılışı olacaktır. Yılsonu genel sergimiz 6-7-8 Mayıs’ta Watergarden da gerçekleştireceğiz.”dedi.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü olarak 50 branşta kurs açtıklarını kaydeden Ataşehir (Halk Eğitim Merkezi) Müdürü Ali Savaş, 13 binin üzerinde kursiyerin yaygın eğitimin değişik faaliyetlerinde bulunduğunun altını çizerek, “Bizim yılsonu genel sergimiz 6-7-8 Mayıs’ta Watergardın da gerçekleştireceğiz.  Orada tüm kursiyerlerimizin el emekleri göz nurları dökerek hazırladıkları eserleri sergilenecek, ayrıca ATAFEST kapsamında 10 Mayıs’ta Türk Halk Müziği konserimiz, 24 Mayıs’ta Halk oyunları etkinliklerimiz olacaktır” şeklindeki açıklamasın, çalışmalarına destek veren Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’a, milli eğitim şube müdürlerine, eğitimciler ve kursiyerlere teşekkür etti.

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun da aralarında olduğu protokol tarafında iki ayrı eğitmenin kursiyerlerinin sergisi iki ayrı kurdele kesilerek, ayrı ayrı açılış gerçekleştirildi. Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve beraberindekiler sergiyi gezip resimlerin sahipleri kursiyerlere ve eğitmenlerle sohbet ederek başarılı çalışmalarından dolayı kutladılar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HEM KURSİYERLERİNDEN YILSONU SERGİSİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    HEM KURSİYERLERİNDEN YILSONU SERGİSİ
    https://www.itvhaber.com/hem-kursiyerlerinden-yilsonu-sergisi.html#.WQJOSLzVIlA.twitter
    #Ataşehir #HalkEğitimMerkezi #ResimKursu #Kursiyer #YılsonuSergisi #ResimEğitmeni #FilizDevecioğlu #NurgülTurhan #AliSavaş