logo

İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, muhtarlara bir araya geldiği programda işsizlik ve uyuşturucu bağımlılığı ile birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

31 Mart yerel seçiminde İBB Başkanı seçilen ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından uygulanan tartışmalı kararı ile mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da muhtarlar ile bir araya geldi.

Uyuşturucu bağımlılığının, işsizlik ve ekonomik sorunların İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olarak muhtarların önünde olduğunu dile getiren İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, muhtarların başkanlığında kurulacak mahalle meclisleri ile mücadelenin daha da güçleneceğini kaydederek; “Gençleri madde bağımlılığında kurtarmak zorundayız.” İfadeleri ile uyuşturucu madde bağımlılığı ile yapılacak mücadeleye verdiği önemin altını çizdi.

İstanbul’da israf politikasına son vereceklerini ifade eden CHP’li Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçimin yenilenmesi ile ilgili görüşünü ise “İsrafı bu şehrin damarlarından söküp atacağız. Sizin aldığınız oylar ne kadar helalse benim ki de o kadar helal. Belediye ne yapacaksa sizin haberiniz olacak bir sistemi hayata geçireceğiz. Bunu size taahhüt ediyoruz. Herkesin söz sahibi olacağı mahalle meclislerini kuracağız. Dayanışmayı, birlikte iş yapabilme kültürünü yeniden hayata geçireceğiz. Ben bu şehri barıştırmaya geldim. Türkiye tarihinde 7 aylık seçim kampanyasını da bize yaşattılar.” İfadeleri ile aktardı.

30 YILIN EN YÜKSEK SEVİYELİ İŞSİZLİK ORANI

Türkiye’nin son 30 yılın en yüksek seviyeli işsizlik oranına sahip olduğunu iddia eden Ekrem İmamoğlu, “Her 3 gencin birisi işsiz. Açlık ve yoksulluğun kesin çözümü için işsizliği yenmek zorundayız. Birileri gibi bu sorun belediye başkanının sorunu değil demeyeceğiz. İş imkanı yaratacağız. Ev kadınlarına yönelik istihdam yaratacağız.” Dedi.

MÜLTECİ SORUNUN YANLIŞ YÖNETİLDİ, MEMLEKETLERİNE DÖNMESİ SAĞLANMALI

Mülteci sorunun yanlış yönetildiği, savaştan kaçmış insanların yalnız bırakılmasının da kabul edilebilir olmadığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, konuşmasında,  “İBB’nin bu konuda ne bir sözü ne de kalıcı bir eylemi olmuştur. Hızlıca mültecilere yönelik aktif bir birim kuracağız. Sorunların çözümü için maksimum önlemler alacağız. 16 milyon İstanbul’u yönetiyoruz. Göçmenlerin kendi memleketlerine dönmesinin sağlanması gerekir. Huzur ve barış için göçmenlerin yaşamlarını kendi vatanlarında sağlamasının yolu çizilmelidir.” Diye konuştu.

KİPTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE AKTİF ROL ÜSTLENECEK

Kentsel dönüşümde aktif rol üstlenecek olan KİPTAŞ ile birlikte, milletin malına göz dikmeden sağlıklı kentler oluşturmaya çalışacaklarını kaydeden CHP’li Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Vatandaşlarımız proje fesh edilir, evsiz kalırım korkusu yaşamayacak. Ben kentsel dönüşümde insanların nasıl mağdur edildiğini çok iyi biliyorum. Biz bu işi milli bir mesele olarak ele alacağız. Bu işin bir can güvenliği boyutu var, bir de ekonomik boyutu. Biz bu işi siz muhtarlarımızla birlikte çözeceğiz.” Dedi.

İBB İLE VATANDAŞ ARASINDA SAĞLAM KÖPRÜLERDEN BİR SİZ OLACAKSINIZ

İptal edilen 31 Mart seçimi sürecin en büyük şahidinin muhtarlar olduğunu vurgulayan İmaoğlu, konuşmasında; “Sandık kurullarını en iyi siz tanıyorsunuz. Allah aşkına, o zarftan çıkan muhtarların, meclis üyelerinin, ilçe belediye başkanlarının hepsi pırıl pırıldı, tek sorun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı… Bir avuç kibirli insan, belediye başkanlığının milletin malı olduğunu unuttular. İnanıyorum ki önümüzdeki hafta, sizleri bu ülkenin asil demokrasi unsuru kabul ederek, çok daha mutlu bir İstanbul için, birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. İBB ile vatandaş arasındaki en sağlam köprülerden biri sizler olacaksınız.”  İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ