logo

İBB Meclisi Ataşehir’e Ait İmar Planını Onayladı

İBB Meclisi Ataşehir’e Ait İmar Planını Onayladı

İBB Meclisi Ataşehir’in, Mustafa Kemal ve Aşık Veysel imar planı ile Kayışdağı ve İnönü mahallelerine ait 1/5000 NİP ve bazı ada ve parsellerle ilgili itirazı görüştü.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi gündemindeki Ataşehir’in, Mustafa Kemal ve Aşık Veysel ile Kayışdağı ve İnönü mahallelerine ait 1/5000 ölçek nazım imar planlarını içeren komisyon raporları görüşülerek oylanıp karara bağlandı.

127 gündem sıra numaralı Ataşehir İlçesi, Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallelerine ilişkin, 1/5000 Ölçekli NİP Planı hk. İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu görüşülerek kabul edildi.

Edinilen bilgiye göre Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallelerine ilişkin, 1/5000 Ölçekli NİP Planı kademeli emsal (E) en çok 2.0 ve en çok 12 kat plan notu ile kabul edildi.

102 gündem sırasında görüşülen Ataşehir İlçesi, Kayışdağı ve İnönü Mahalleleri 17.10.2017 t.t’li nazım imar planına ilişkin, 1/5000 Ölçekli NİP İtirazı hk. İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu görüşülerek yeniden değerlendirilmek üzere müdürlüğüne geri çekildi.

Gündemin 10.maddesinde yer alan Ataşehir İlçesi, Yenisahra Mahallesi, 752 ada 36, 39, 13, 5, 6, 7, 8 parsellere ilişkin 1/5000 Ölçekli NİP itirazı hk. İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu da geri çekildi.

İBB Meclisinde imar planlarının görüşülmesi sırasında görü belirtmek üzere söz alan Ataşehir Ak Partili İBB Meclis üyesi ve Ataşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Başkanvekili Av.Mustafa Naim Yağcı Ataşehir’in imar planları üzerinde emeği geçenlere Ataşehirliler adına teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İBB Meclisi Ataşehir’e Ait İmar Planını Onayladı” için 4 Yorum

  1. Emin sahin : diyor ki:

    Simdi ne olacak asik veysel icin

  2. İÇERENKÖY İMARRRR..!???????????