logo

İBB’den Anadolu Yakası’na 6 Yeni Hizmet

İBB’den Anadolu Yakası’na 6 Yeni Hizmet

ibb_acilisİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kozyatağı’nda Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi, Engelliler Merkezi ve 0-6 Yaş Otizm Eğitim Merkezi’ninde olduğu toplu açılış yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kozyatağı’nda yaptırılan İSMEK Kurs Merkezi, Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi, Görüntüleme Merkezi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Engelliler Merkezi ve 0-6 Yaş Otizm Eğitim Merkezi’nin toplu açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Belediyelerin sadece fiziki altyapı ve ulaşım sistemleri ile değil, kentin her noktasında sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet götürmesi gerektiğini söyledi. Kentte yaşayan bütün bireylerin hatta canlıların hayatını mükemmel kılmak zorunluluğu ile hareket etmelerinin gereğine vurgu yapan Başkan Topbaş, “Buna göre projelerimizi yapıp hayata geçiriyoruz” dedi.

Açılıştan önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün (İSÖM) Mehter Takımı mini konser verdi ve Folklor Takımı da halk oyunları oynadı.

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş sahnenin önüne tekerlekli sandalyeli vatandaşları alarak açılış kurdelesi kesti.

Açılışa Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Görsoy Erol, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muzaffer Saraç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kadıköy Engelliler Merkezi’nde 110 Engelli Bireye Eğitim Desteği

Otizmli, ortopedik, görme, işitme, zihinsel, süreğen ve ruhsal-duygusal engele sahip bireylerin eğitim alacağı Kadıköy Engelliler Merkezi’nde 110 engelli bireye eğitim desteği sunulacak.

Merkezde 100 kişilik seminer salonu, mac laboratuvarı, ses stüdyosu, dijital kütüphane, sporla rehabilitasyon salonu ve çağdaş eğitim araçlarıyla desteklenmiş 6 sınıf bulunuyor. Temel hizmet amacı, engelli bireylere bağımsız yaşam desteği ve eğitimi sunmak olan merkezde çok yönlü eğitim programları uygulanacak.

Sanat ve Mesleki Eğitimler verilecek İBB Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Kadıköy Engelliler Merkezi’nde, temel bilgisayar kullanımı, web tasarımı, bilgisayar destekli reklam tasarım, bilgisayarlı stilistik, yönetici asistanlığı, peyzaj bahçıvanlığı, temel fotoğraf çekimi, 3d animasyon, serigrafik baskı gibi mesleki eğitimler sunacak. Ayrıca, model gemi yapımı, ipek halıcılık, kitre bebek yapımı, çini işlemeciliği, resim, ebru, hüsnühat, ritim, müzik ve güzel sanatlara hazırlık kapsamında sanat eğitimleri de verilecek.

0-6 yaş grubu otistik çocuklara okul öncesi özel eğitimin de verileceği merkezde, engelli ve ailelerinin aile hayatını kolaylaştıracak ve sosyal yaşamın her kesitinde destekleyecek uzmanlaşmış hizmetler sunulacak.

İSEM Kadıköy Engelliler Merkezi, Kadıköy, Göztepe, Erenköy, Kozyatağı, Ünalan, Küçükyalı ve ard bölgelerinden gelen hizmet taleplerini karşılayacak. Otizm engelli bireylere dönük ihtisaslaşmış bir hizmeti sunacak olan merkez, Anadolu Yakası’nda tek olma özelliği taşıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ