logo

İBRAHİM ERKAL HAYATINI KAYBETTİ

Beyin kanaması geçiren, evinin otoparkında 1,5 saat sonra bulunup hastaneye kaldırılan ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın tedavi gördüğü hastaneden beyin ölümü gerçekleştiği açıklandı.

SANATÇI İBRAHİM ERKAL’IN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Acı haberi duyan sevenlerinin akın ettiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, Erkal’ın, bugün yapılan tetkikler sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğinin tespit edildiğini, yaşam destek ünitesine bağlı olarak şarkıcının kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonlarının devam ettirildiğini söyledi.

Acı haberi ünlü sanatçının sosyal medya hesaplarını yöneten ailesi “Değerli sanatçımız İbrahim Erkal tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur” şeklindeki paylaşımla duyurdu.

1996’da ‘Canısı’ şarkısıyla şöhrete kavuşan 50 yaşındaki İbrahim Erkal, 11 Nisan gecesi 3 arkadaşı ile yemek yedi. Lokantanın valesi kullandığı aracıyla İbrahim Erkal’ı Maltepe’deki oturduğu sitenin otoparkına kadar getirdi. Burada 1,5 saat kadar baygın kalan sanatçının beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı.

İBRAHİM ERKAL KİMDİR?

Şarkıcı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal; 10 Ekim 1967 tarihinde Erzurum Narman’da dünyaya geldi. Altı kardeşin en büyüğü olan Erkal, müziğe kendi kendine ilkokul yıllarında bağlama, mandolin ve flüt gibi müzik enstürmanları çalarak başladı. Lise öğretimini bitirdikten sonra Musa Eroğlu Müzik Eğitim Merkezi binasında solfej ve nota dersleri almaya başladı. Geceleri ise Ankara’nın çeşitli yerlerinde sahne alıyordu.

1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla “Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)” adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı. 1994 yılının ilk ayında kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle insanların ilgi odağı oldu.

1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, “Sevmesende Olur” ve “İnsafsız” gibi şarkılar ön plana çıktı.

1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü Gönlünüze Talibim’i çıkardı. Canısı yayınlandığında albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listelere girdi ve satışları oldukça yükseldi. Albümdeki bir şarkı hariç hepsinin sözü İbrahim Erkal’a aitti. Daha sonra albümden “Erzurum’a Gel” adlı şarkı yayınlandı. İbrahim Erkal, ülke çapında tanındı. Albümün büyük başarısından sonra, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde dört dalda aday gösterildi ve ikisini kazanarak geceden iki ödülle birden ayrıldı.

1997 yılında Canısı adlı TV filminin baş rolünde Emine Ün ile birlikte oynadı. Film yayınlandığı gün çok reyting alınca dizi olarak yayınlanma kararı alındı. Aynı yıl Canısı adıyla dizi olarak yayınlanmaya başlandı.

İbrahim Erkal, 1998 yılında dördüncü albümü Sırılsıklam’ı çıkardı. Albümün adını taşıyan parçanın Eylül 1998 tarihinde dizisi yayınlanmaya başladı. 5 Ocak 2000 tarihinde beşinci albümü De Get Yalan Dünya’yı çıkardı.

2001 yılında bu sefer Su Gibi albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Erkal’ın bu albümünü Aşkname, (2002), Gönül Limanı (2004), Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm (2006), Aranağme (2008), Burnumda Tütüyorsun (2011) ve Nefes 1 (2015) takip etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
968 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İBRAHİM ERKAL HAYATINI KAYBETTİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İBRAHİM ERKAL HAYATINI KAYBETTİ
    https://www.itvhaber.com/ibrahim-erkal-hayatinbi-kaybetti.html#.WRLYsz6FK40.twitter
    #BeyinKanaması #Otopark #Hastane #ÜnlüSanatçı #İbrahimErkal #BeyinÖlümüGerçekleşti #Canısı