logo

İçişleri Bakanı Soylu’nun İstifasını Cumhurbaşkanı Kabul Etmedi

İçişleri Bakanı Soylu’nun İstifasını Cumhurbaşkanı Kabul Etmedi

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını sunduğu Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilmediği duyuruldu.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.” denildi.

İletişim Başkanlığı, Bakan Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.” İfadesine yer verildi.

NİHAİ KARAR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AİTTİR”

İstifa ile ilgili kararın Cumhurbaşkanlığı tarafından verileceğini İletişim kaydeden İletişim Başkanlığı, Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU İSTİFA KARARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Süleyman Soylu’nun, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletin takdirini kazandığı vurgulandı.

Terör örgütlerinin ülkedeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Bakan Soylu’nun yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı olduğu ifade edilen İletişim Başkanlığı açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI İSTİFA AÇIKLAMASI:

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ