logo

İETT`den İstanbul’a yeni otobüs hatları

İETT`den İstanbul’a yeni otobüs hatları


İETT, İstanbul halkının ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için Şehrin iki yakasındaki çeşitli bölgelerinde şehir hatları ve metro güzergahına entegre yeni hatlar açtı.

İETT, İstanbul halkının ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için Şehrin iki yakasında  çeşitli bölgelerinde yeni hatlar ihdas etti.

Bunlar arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde devam eden bakım onarım çalışmaları dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için kentin iki yakasında açılan iki hat dikkat çekiyor.

Yeni açılan 25İ (İstinye-Hacıosman Metro) ve 152K (Küçüksu-Kavacık) hatları, Şehir Hatları vapur saatlerine entegreli olarak çalışıyor. Her iki hatta yüzde 50 indirimli tarifeyle çalışan otobüsler hafta içi sabah 07:30-09:30 ve akşam 17:15-20:15 saatleri arasında yolculara hizmet veriyor.

Kentin çeşitli bölgelerindeki ihtiyaçlar doğrultusunda açılan diğer hatlar ve ana güzergahları şöyle:

141M (Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Mecidiyeköy): Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi-Yenidoğan-Turgut Özal Bulvarı-İkitelli Garajı-Mahmutbey-Göztepe-Fatih Mahallesi-Yüzyıl-Birlik Mahallesi-Bayrampaşa Bağlantı Yolu-Ayvansaray-Halıcıoğlu-Mecidiyeköy

522N (Nişantepe-4. Levent Metro): Nişantepe-Alemdağ-4. Levent

131H (Hilal Konutları-Ümraniye Tepeüstü): Pendik Hilal Konutları-Sultanbeyli Peronlar-Ahmet Yesevi-Samandıra-Madenler-Dudullu-Ihlamurkuyu-Tepeüstü

14S numaralı Sultanbeyli-Kadıköy hattının Obalar durağı ile Su Deposu durakları arasındaki güzergah Bostancı Dudullu Caddesi üzerinden geçecek şekilde düzenlendi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İETT`den İstanbul’a yeni otobüs hatları” için 1 yorum

 1. fuat karakuş : diyor ki:

  KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN MECİDİYEKÖ HATTI OTOBÜS SAATLER YOK; KALKTI MI?

  ATAKENT TAKSİM OTOBÜSLERİ GEREKSİZ YERE ÇOK YER DOLAŞIYOR VE BU SEMTE OTURANLAR YETERLİ HİZMET ALAMIYOR; ÇOK BÜYÜK ZAMAN KAYBI OLUYOR.

  ATAKENT- HALKALI İSTASYONU BAĞLANTISI YOK DENECEK KADAR AZ, BU YÜZDEN
  EMİNÖNÜ – HALKALI OTOBÜSLERİNDEN YETERİ KADAR YARARLANAMIYORUZ.

  İLGİLENİLMESİ DİLEKLERİMİZLE !