logo

İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Bedeli Ödeme Süresi Uzadı

İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Bedeli Ödeme Süresi Uzadı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB)’nın ruhsatsız yapıları kayda alan imar barışından faydalanmak için başvuran vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi bedelini yatırma süresi uzatıldı.

ÇŞB (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) tarafından , 31 Aralık 2017’den önce yapılmış, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için hayata geçirilen imar barışından faydalanmak için başvuran vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi bedelini yatırma süresi 31 Aralık’a 2019’a kadar uzatıldı.

Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunanların yapı kayıt bedeli ödeme süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararına göre; Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15 Haziran’a kadar başvuranlar, yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25’ini 31 Temmuz’a kadar peşin, kalanını ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31 Aralık’a kadar ödeyebilecekler.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ