logo

İsmail Erdem, ‘Hayırlı Olsun Erenköy Gümrüğü Taşınıyor’

İsmail Erdem, ‘Hayırlı Olsun Erenköy Gümrüğü Taşınıyor’

İstanbul Ataşehir’deki üzerinde Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nün bulunduğu 286 bin metrekare arazide Cumhurbaşkanlığı kararıyla imar düzenlemesine İsmail Erdem’den açıklama geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tamamı millet bahçesi ve yeşil alan olacağı sözü verilen Erenköy Gümrük Müdürlüğü alanının bulunduğu 286 bin metrekare arazi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı ile imara açılarak özelleştirileceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yaptığı dönemde Ak Parti Ataşehir Belediye Başkanı Adayı olan İsmail Erdem de Millet Bahçesi sözü vermişti.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Erenköy Gümrük alanının tamamı millet bahçesi ve yeşil alan olacağı sözü verildi. Erenköy Gümrük alanı ve İETT garaj alanında yeni imara düzenlemesi ile bir kısmı kamusal alan olarak ayrıldı. Önemli bir kısmı yapılanmaya açılarak özelleştirmenin yolu açılıyor.

Ataşehir Gümrük ve İETT Alanı Düzenlemesine Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’den Açıklama

İstanbul Ataşehir’deki üzerinde Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nün bulunduğu 286 bin metrekare arazinin Cumhurbaşkanlığı kararı ile imara açılarak özelleştirilme kararının kamuoyunda paylaşılması ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı ve dönemin Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, açıklamasında, “Ataşehir-Erenköy Gümrüğü taşınıyor Kamyon ve tır trafiğinden bölge halkı kurtuluyor, hayırlı olsun.” Şeklinde müjdesi ile birlikte; “Gümrük alanına: Kaymakamlık, Millet Bahçesi, Yeşil alan, Meslek okulu, İlk okul, Cami ve Otopark yapılacak.
Metro istasyon alanı, Yol, Turizm, Ticaret,  Kamu hizmetleri halkımızla buluşacak.” Açıklamasını yaptı.

Ataşehir-Erenköy Gümrüğü taşındığı müjdesini içeren İsmail Erdem (@bbismailerdem) açıklaması:

Ataşehir-Erenköy Gümrüğü taşınıyor Kamyon ve tır trafiğinden bölge halkı kurtuluyor, hayırlı olsun.

Gümrük alanına:
Kaymakamlık, Millet Bahçesi, Yeşil alan, Meslek okulu, İlk okul, Cami ve Otopark yapılacak.
Metro istasyon alanı, Yol, Turizm, Ticaret,  Kamu hizmetleri halkımızla buluşacak.

İMAR DEĞİŞTİ, YAPILAŞMAYA AÇILDI

30 Eylül 2021 günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan kararla mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Kayışdağı Mahallesi 1252 ada 10 parseldeki arazinin imarı değiştirildi.

20 KAT YÜKSEKLİK (H) KONUT, OTEL, OFİS NİTELİKLİ YAPILAŞMA

Uygulamaya giren 1/5000 ölçekli yeni nazım imar planına göre 286 dönüm büyüklüğündeki arazide 20 kat yüksekliğe sahip konut, otel, ofis binaları yapılabilecek. Araziler üzerinde emsal hariç parsel büyüklüğünün iki katına kadar inşaat gerçekleştirilebilecek. Büyük bir kısmı yapılaşmaya açılan arazinin bir bölümünde kamu binaları, meslek ve teknik öğretim lisesi, ilkokul ve cami yer alacak. Yapılardan geriye kalan alan ise millet bahçesi, park, otopark ve yol bulunacak.

Ataşehir’deki Gümrük alanı olan Hazine arazisine imar plan değişikliği ile getirilen yapılaşma değerleri:

 • Ticaret- Turizm-Konut Alanı (E:2.07, Yençok:20 Kat),
 • Ticaret- Konut Alanı (E:2.07, Yençok:20 Kat),
 • Resmi Kurum Alanı (E:1.20, Yençok:9 Kat),
 • Mesleki ve Teknik Öğretim Tesisi Alanı (E:1.50, Yençok:5 Kat),
 • İlkokul Alanı (E:1.00, Yen:4 Kat),
 • Cami (E:0.50, Yen Otopark: Serbest),
 • Raylı Toplu Taşıma İstasyonu Alanı, Millet Bahçesi, Park Alanı ve Yol

ALANIN TAMAMI (300 BİN M2) MİLLET BAHÇESİ OLACAKTI

Seçim vaadi olarak 300 bin metrekare “Millet Bahçesi” sözü veren Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, alanın tamamının yeşil alan olması nedeniyle Ataşehirlilerin “nefes alanı” olacağını söylemişti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İsmail Erdem, ‘Hayırlı Olsun Erenköy Gümrüğü Taşınıyor’” için 2 Yorum

 1. Zeynep : diyor ki:

  İşinize gelen yerleri bir günde çıkarın mizanda görüşeceğiz hepinizden Allah soracak at hırsızları

 2. Zeynep : diyor ki:

  İşinize gelen yerleri bir günde çıkarın mizanda görüşeceğiz hepinizden Allah soracak. Garibanın ahını aldınız. Millet ay sonunu götüremeden öldü. Milyonluk arsası varken. Çıkacak elbet hepinizden. Bugün yarın ahirette hesaplaşacağız hepinizle.