logo

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Uçuşları Durdu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Uçuşları Durdu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Türkiye’de koronavirüsün etkilerini azaltılma ve yayılmasını önlenme tedbirler doğrultusunda uçuşların durdurulduğu kaydedildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yapılan açıklamada, yurt dışı uçuşların durdurulduğu, yurt içi uçuşlar için ise sadece THY yetkili ilan edildiği belirtilerek, bu kararlar doğrultusunda havalimanın gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşların durdurulduğu açıklandı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ tarafından yapılan açıklamada, koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak Türkiye’de alınan tedbirler doğrultusunda yurt dışı uçuşların 27 Mart 2020 gecesinden itibaren tamamen durdurulduğu açıklandı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmesi tarafından yapılan açıklamada, “Havalimanımızdan gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlar bir süre düzenlenmeyeceğinden daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz.” İfadeleri yer aldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurt dışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirler arası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurt içi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ