logo

İstanbul’da Dere Kenarları Yaşam Vadisi Oluyor

İstanbul’da Dere Kenarları Yaşam Vadisi Oluyor

İstanbul’da taşkın riskine karşı dereleri ıslah eden İBB iştiraki İSKİ, bununla yetinmeyerek, dere kenarlarını yaşam vadisine çeviriyor ve İstanbul’a yeşil alan kazandırıyor.

İBB iştiraki İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), İstanbul’a 600 bin metrekareyi aşkın yeşil alan kazandırıyor.

İstanbul’da taşkın riskine karşı dereleri ıslah eden İSKİ, bununla yetinmeyerek, dere kenarlarını yaşam vadisine çeviriyor.

Yaşam vadilerinde çocuk parkları, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir terasları, gösteri alanı bulunuyor. Böylece, İstanbullular dere ıslahıyla taşkın riskinden kurtulurken yaşam vadileriyle daha fazla yeşil alana sahip oluyor.

Bu kapsamda Tuzla Hacet Deresi 1. Etapta, toplamda 35 bin metre karelik bir alanda çalışmalar tamamlandı ve yaşam vadisi hizmet vermeye başladı.

Yine Beylikdüzü Kavaklıdere Yaşam Vadisi 3. Etabı da 130 bin metrekarelik bir sahada İstanbullulara rahat nefes alabilecekleri bir alan sağlıyor.

İSKİ tarafından, 170 bin metrekareyi aşkın bir yeşil alan sunacak olan Beylikdüzü Yaşam Vadisi 4. ve 5. Etabın yanı sıra, 86 bin metrekarelik bir alanda İstanbullulara hizmet verecek olan Sancaktepe – Çekmeköy İlçelerinde Ayazma ve Palamut Dereleri Yaşam Vadisi ile 63 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak olan Çekmeköy Deresi Yaşam Vadisi’nde de çalışmalar sürdürülüyor.

125 bin metrekarelik Tuzla Hacet Deresi Yaşam Vadisi 2. Etap – Yankol – TOKİ Etapları ise proje aşamasında.

YAŞAM VADİLERİNDE TOPLAM ALAN 600 BİN METREKAREYİ AŞACAK!

Yaşam vadilerinde bugüne kadar 165 bin metrekarelik bir yeşil alan İstanbulluların hizmetine sunuldu. Yapımı devam eden ve proje aşamasında olan yaşam vadileri de tamamlandığında toplam 609 bin metrekarelik bir saha yeşil alana dönüştürülmüş olacaktır.

itvhaber

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ