logo

İSTANBUL’DA KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

İSTANBUL’DA KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

İstanbul’da akşam saatlerinde Avrupa yakası ile boğaz çevresinde ve il genelinde, Cuma sabah saatlerinde Anadolu Yakası’nda kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meteoroloji İstanbul ve çevresi için gök gürültülü Sağanak Yağış uyarısı yaparken olası olumsuz etkileri; Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım, Çatı Uçması ve Ulaşımda Aksamalara karşı tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini arttırması bekleniyor.

Yağışların yerel olarak kuvvetli olması ve metrekareye 10-40 kg arası yağış düşmesi beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BARTIN VE ZONGULDAK İÇİN ÇOK KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Öte yandan Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre; bu gece saatlerinden yarın (Cuma) akşam saatlerine kadar Bartın, Zonguldak çevrelerinde aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ