logo

KAPATILAN OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLER NE YAPACAK

meb-KHK_kapatilan_okulKHK ile kapatılan özel ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerden resmi okullara geçmek isteyenlerin nakilleri, 30 Eylül 2016’ya kadar yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan açıklamaya göre, FETÖ’nün darbe girişimi sonrası kapatılan özel ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerden resmi okullara geçmek isteyenlerin nakilleri, 30 Eylül 2016’ya kadar yapılacak.

MEB, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname gereğince kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin resmi eğitim kurumlarına geçiş yapmalarına yönelik düzenlemeyi illere gönderdi.

Buna göre, kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin devlet okullarına nakilleri, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olamak üzere 30 Eylül’e kadar yapılacak.

Bu kapsamda, resmi ilkokul, ortaokul/imam-hatip ortaokullarına geçmek isteyenlerin nakilleri, velisinin başvurusu üzerine ulusal adres veri tabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak gitmek istedikleri resmi okullar tarafından yapılacak.

Resmi ortaöğretim kurumlarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri de nakil olunacak okulun taban puan şartını taşımak kaydıyla normal nakil sürecindeki boş kontenjanları etkilemeden, açık kontenjan şartı aranmadan aynı tür liselere, nakil gitmek istediği yerin il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu tarafından e-okul sistemi üzerinden alınacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KAPATILAN OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLER NE YAPACAK” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KAPATILAN OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLER NE YAPACAK
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98216
    #KHK #KapatılanÖzelOkulÖğrencileri #İlköğretim #Ortaöğretim #Öğrenciler #ResmiOkullar #itvhaber #Nakil #MilliEğitimBakanlığı #MEB #FETÖ #ÖzelOkul #ÖzelOkulÖğrencileri