logo

KARDEŞLİĞİMİZDEN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

KARDEŞLİĞİMİZDEN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

imam_huseyin_karder_hayir-1Orhan Çerkez’in başkanı olduğu Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KarDer) , Muharrem Ayı etkinlikleri kapsamında İmam Hüseyin Camii’nde hayır yemeği verdi.

Ataşehir Kayışdağı İmam Hüseyin Cami’sinde verilen hayır yemeğine, KarDer (Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetiminin yanı sıra, mahalle muhtarları, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Ataşehir Kızılay Derneği Başkanı Rahman Baki,  STK temsilcileri  ile Cami cemaat katıldı.

imam_huseyin_karder_hayir-12

İNSANIN TANIMADIĞI DÜŞMANIDIR, TANIDIĞI DOSTUDUR

KarDer olarak Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında hayır yemeği verdiklerini kaydeden  Kar-Der (Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Başkanı Orhan Çerkez, “Muharrem ayı dolayısıyla bugün burada yemek veriyoruz.  Amacımız kitlemizi bir araya toplamak, yaşamış olduğumuz bu inançları ve İslam dininin ortak noktalarıyla tanıştırmak ve ortak değerde buluşturmak. Kötü niyetli insanlara fırsat vermeyerek inançlarımız doğrultusunda birliği ve beraberliğimizi pekiştirmek. Alevisi, Sunisi ve Şafisi herkesin ortak noktası İslam’dır.  Bunun dışında bazı sapanlar vardır. Bunun nedeni de toplumun birbirini iyi tanımamasıdır. İnsanın tanımadığı düşmanıdır, tanıdığı dostudur. Ayrıcalıkları kaldırıp orak derecede buluşmak hepimizin arzusu olmalıdır. Amaç, toplumun içindeki karanlıkta kalmış bazı şeyleri aydınlatmak, birbirimizi daha iyi tanımak ve tanışmak” dedi.

imam_huseyin_karder_hayir-8

BİZİM HESABIMIZ KAFA KESEN IŞİD’LE

Muharrem ayı ve Aşura Günü üzerine cemaate bilgi veren İmam Hüseyin Cami İmamı Mehdi Aksu, ne yazık ki güzel ülkemde birileri tarafından planlı bir şekilde “fitne, ayrım, kutuplaşma ve düşmanlık yapılıyor” diyerek şöyle konuştu: ”Hepiniz de şahitsiniz ki, bizler her zaman ve yerde Sünnileri kardeş olarak bilir ve öyle anarız. Bizim hesabımız Sünni kardeşlerimizle değil, 12 Ehlibeyt İmamının 11’ini şehit eden Emeviler ve tekbirle kafa kesen vahabi, IŞİDÇİ çocuklarladır.”

imam_huseyin_karder_hayir-7

KARDEŞLİĞİMİZDEN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

Aksu; “Bizler, İslam inançlarını bizler gibi şekillendirmeyen Ehli sünnete can-kardeş diyor, Sünni ulemanın, sünni kardeşlerimizin içerisinde Emevi kokusu saçanların Emevilerle aralarını açmalarını ve saflarını iyice belirlemelerini istiyoruz. Ancak bu da bilinmelidir ki; bizler her şeye rağmen Şia, Sünni, Alevi kardeşliğimizden asla ödün vermeyeceğimizi ve birileri gibi mezhep bağnazlığı yapmayacağımızı, son nefesimize kadar ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yana olacağımızı, ülkemizin huzurunu hiç kimseye bozdurmayacağımızı, bulunduğumuz topluma merhamet, sevgi komşulara ise nefret gözü ile değil barış ve kardeşlik gözü ile bakacağımızı herkesin iyice bilmesini isteriz” şeklinde ifade etti.

imam_huseyin_karder_hayir-11imam_huseyin_karder_hayir-14imam_huseyin_karder_hayir-18

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ