logo

KUVVETLİ YAĞIŞLAR İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE ETKİLİ OLUYOR

Öğleden sonra başlayan akşam saatlerinde Marmara bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerini etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağışlar İstanbul’da yaşamı durdurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Öğleden sonra başlayan akşam saatlerinde artarak devam eden zaman zaman dolu şekline dönen sağanak yağışın etkilediği Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kg), Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un batı çevrelerinde kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor.

İstanbul genelinde devam eden ve Cuma günü öğleden sonraya kadar etkili olacağı tahmin edilen gök gürültülü sağanak yağışların; İstanbul Anadolu Yakası, Yalova ve Kocaeli ile birlikte; Çayırova, Gebze, Darıca, Körfez, Derince, Karamürsel, Gölcük çevrelerinde de yer yer kuvvetli olarak devam etmesi bekleniyor.

Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım ve Ulaşımda Aksamaların yaşandığı İstanbul ve çevresindeki vatandaşlar yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarılıyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
981 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KUVVETLİ YAĞIŞLAR İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE ETKİLİ OLUYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KUVVETLİ YAĞIŞLAR İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE ETKİLİ OLUYOR
    https://www.itvhaber.com/kuvvetli-yagislar-istanbul-ve-cevresinde-etkili-oluyor.html#.WXofhxZYJcg.twitter
    #Marmara #EtkiliYağış #GökGürültüsü #SağanakYağış #İstanbul #Yıldırım #AnadoluYakası #Yalova #Kocaeli #itvhaber