logo

Meme Kanserini Yenen Kadınların Mesajı: #kadınımgüçlüyüm

Meme Kanserini Yenen Kadınların Mesajı: #kadınımgüçlüyüm

Türkiye’de ve dünyada kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği başarılı olmasa da kadınların gücünü ve mücadelesini kanserle savaşta da ortaya koyan bir video yayınlandı.

Prof. Dr. Bülent Çitgez’den Kadınlar Gününe Anlamlı Bir Video Tedavi ettiği hastaların hikayeleriyle projelendirilen videoda  #kadınımgüçlüyüm mesajı öne çıktı.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 8 MART’TA BİRÇOK ÜLKEDE KUTLANIYOR.

8 Mart; kadın haklarının ve politik ve ekonomik arenada kadının daha çok katılımının olduğu bir dünya için seslerin duyurulduğu bir gün olarak görülüyor.

Gerek Türkiye’de gerekse dünyanın birçok ülkesinde kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusu çok çeşitli açılardan henüz başarıya ulaşmış olmasa da bu özel günde kadınların gücünü ve mücadelesini kanserle savaşta da ortaya koyan bir video yayınlandı.

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bülent Çitgez’in liderliğinde projelendirilen videoda kadınların kanserle savaştaki gücü ortaya kondu.

HİKAYEMİN İNSANLARA UMUT OLMASINI İSTİYORUM

Videoya konuk olan Kübra (32), 18 yaşından bu yana 2 kanser türü ve bir hipofiz tümörüyle savaşmış, onlarca ameliyat geçirmiş. Yine de yılmamış, hayatına devam etmiş ve ailesini kurmuş çocuk sahibi olmuş. “ Hikâyemin insanlara umut olmasını istiyorum. Yine başıma gelse yine altından kalkarım, kadınım güçlüyüm” diyor.

GÜÇ ZİNCİRİ VE KADIN DAYANIŞMASINI GÖRDÜM

Bir diğer savaşçı Selay ise kansere 27 yaşında yakalanmış, umudunu hiç yitirmemiş. “Bu süreçte hayata daha da bağlandım, renklerin, denizin, çiçeğin birçok şeyin kıymetini anladım. Güç zinciri ve kadın dayanışmasını burada da gördüm. Benim hikayem de başkalarına destek olabilir. Kadınım güçlüyüm.” Diyor.

MÜCADELEYİ BIRAKMAYALIM BİRLİK OLALIM

35 yaşında meme kanseri teşhisi konan, menopoza girip, kanseri atlattıktan 4 yıl sonra tomografi çektirirken hamile olduğunu öğrenen ve riskli de olsa sağlıklı bir şekilde oğlunu dünyaya getiren Hanife de videonun konukları arasındaydı: “Hayat mucizelerle dolu. Hiçbir zaman kendimden vazgeçmedim. Mücadeleyi bırakmaz birlik olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Çünkü kadınız ve güçlüyüz” diyor.

Prof. Dr. Bülent Çitgez, videoda düşüncelerini şöyle iletiyor: “Kadınların korkulu rüyası olarak nitelendirilen bir kanser türü alanında çalışıyorum. Mesleğim gereği insanların zor süreçleriyle karşılaşıyorum. Öte yandan insanların bu zor süreçle nasıl mücadele ettiklerine de tanıklık ediyorum. Ve bugüne kadarki deneyimlerim kadınların bu mücadelede de bir adım önde olduğunu bana gösteriyor. Kadınların özel yaratıldıklarına her seferinde tanıklık ediyorum.

GERÇEKTEN KADINLARIN KENDİLERİNE HAS AYRI BİR GÜÇLERİ VAR.

Her kadın güçlüdür ve içlerinden gelen bu gücü kullandıklarında hiçbir kadının başaramayacağı bir şey yoktur.”

VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

itvhaber

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ