logo

Nazım Hikmet Ataşehir’de ‘Nazım’a Şarkılar’ Konseriyle Anıldı

Nazım Hikmet Ataşehir’de ‘Nazım’a Şarkılar’ Konseriyle Anıldı

Ataşehir Belediyesi tarafında düzenlenen “Nazım’a Şarkılar” konserinde, ölümsüz eserlerin ve dizelerin şairi Nazım Hikmet’i 61. ölüm yıl dönümünde, şarkılar ve şiirlerle anıldı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Nazım Hikmet‘in anısına, 61. ölüm yıl dönümünde onun eserlerine yer verecekleri özel bir konser düzenledi.

Nazım Hikmet, Ataşehir’de şiirlerine ve yazılarına dayanan şarkılardan oluşan Ataşehir Belediyesi Kent Orkestrası konser ile anıldı.

3 Haziran 1963’te hayata gözlerini yuman dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet’in şiirlerine ve yazılarına dayanan şarkılardan oluşan Nazım’a Şarkılar konseri, sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.

Ataşehir Belediyesi tarafından konser ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu akşam, memleket şairimiz #NazımHikmet’i ölüm yıldönümünde şarkılar ve şiirlerle anarken, onun dizelerinde sevgi, özlem, özgürlük ve memleket sevgisinin derin anlamlarını yeniden hissettik. Bu anlamlı gecede bize eşlik eden tüm Nazımseverlere teşekkür ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ