logo

Nazım Hikmet Doğum Gününde Ataşehir’de Anıldı

Büyük Şair Nazım Hikmet, Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Nazım Hikmet’i Anma Gecesi” etkinliğiyle 116. doğum gününde türküler ve şiirlerle Ataşehir’de anıldı.

Hayata dair ne varsa şiirlerinde ince ince işleyen Büyük Şair Nazım Hikmet, 116. doğum gününde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Nazım Hikmet’i Anma Gecesi” etkinliğiyle Ataşehir’de anıldı.

Şair Dedocan Luvi’nin sunumuyla Eşber Yağmurdereli, Orhan Alkaya, Suna Aras, Hamit Demir, Özgür Öztibet, Taylan Özgür Alkan, Grup Cemat-i Cem, Kemal Kaya, Doğu Değerli, Hasan Kocamanoğlu, Aydın Çakmakkaya, Cem Çelebi, Burcu Koçyiğit Bülent, Elif Naz Kaya, Lara Alpay gibi sanatçıların ve yazarların sahne aldığı gecede unutulmaz şair türkülerle, şiirlerle bir kez daha hatırlandı.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğine Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ve Sadık Kayhan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ile çok sayıda davetli katıldı.

Hüseyin Hışman yaptığı konuşmada, “Mücadele, özlem, sevgi ve en güzel memleket şiirlerini satırlara döken Nazım Hikmet için, bu akşam sizlerle bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum. Çağdaş Türk şiirinin en önemli isimlerinin başında saydığımız Nazım Hikmet, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada derin yankı uyandıracak bir edebi güce sahip olmuştur. Mavi gözlü devi, bu akşam türkülerle ve şiirlerle bir kez daha özlemle anıyoruz”  dedi.

Gecede Nazım Hikmet’in 116. doğum günü için pasta kesilirken, anma programına katılanlara Ataşehir Belediyesi tarafından plaket takdim edildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ