logo

NİHAN EROL, ’DAHA FAZLA DEMOKRASİ’ DİYE HAYKIRDIK

NİHAN EROL, ’DAHA FAZLA DEMOKRASİ’ DİYE HAYKIRDIK

Atasehir_chp_Kadin (0)CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın 4. Genişletilmiş Kadın Kolları toplantısı Başkan Hakkı Altınkaynak’ın katılımıyla İlçe binasında gerçekleştirildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Taksim’de “Darbelere hayır” diyerek, Cumhuriyet ve Atatürk etrafında birleşmeyi öne çıkaran bir anlayış içinde olduklarını gösterdiklerini kaydeden CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkan Nihan Baykal Erol, ’Daha fazla demokrasi’ diye haykırdıklarını kaydetti.

Atasehir_chp_Kadin (15)

TÜRKİYE’NİN ZOR DÖNEMİNDE CHP’YE ÇOK BÜYÜK ROL DÜŞMÜŞTÜR

Türkiye’nin her zor döneminde CHP’ye çok büyük roller düştüğünü ifade eden CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol açılış konuşmasında; “24 Temmuz 2016’da Taksim meydanında demokrasiye Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığımızı el kaldırarak onayladık. Ne kadar şanslıyız ki bu tarihi ana tanık olduk. CHP’ye Türkiye’nin her zor döneminde çok büyük roller düşmüştür ve CHP her zaman sorunların çözümünde büyük rol oynamıştır. Bu dönemde de çözümün bir parçasıyız” dedi.

Atasehir_chp_Kadin (10)

İlçe Merkezinde yapılan CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın 4. Genişletilmiş Kadın Kolları toplantısına CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP İstanbul İl Kadın Kolu Bilişim Sorumlusu Melike Gürler Taşdemir, CHP Ataşehir İlçe Sekreteri Celal Yalçın, Kadın ve Gençlik kolları yöneticileri ile partili kadınlar katıldı.

Atasehir_chp_Kadin (14)

DARBELERE HAYIR! CUMHURİYET VE ATATÜRK’TE BİRLEŞME…

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitleri için saygı duruşu ile başlayan toplantıda konuşan CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol Taksim’de geçkelşeen mitinge dikkat çekerek; “Hepimizin beraber yaşadığı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 24 Temmuzda hep beraber birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz  ”darbeye ve sivil diktaya karşı” olduğumuzu belirttiğimiz Taksim mitingini gerçekleştirdik.  O gün Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde toplanan yüz binler Taksim Manifestosunu onayladı. Darbelere hayır diyerek, Cumhuriyet ve Atatürk etrafında birleşmeyi öne çıkaran bir anlayış içinde olduğumuzu gösterdik. ’Daha fazla demokrasi’ diye haykırdık. Biz de CHP olarak buna öncülük etmekten büyük bir kıvanç duyuyoruz” dedi.

Atasehir_chp_Kadin (2)

TOPLUMSAL BARIŞIN İNŞA EDİLDİĞİ PARLAMENTER TÜRKİYE

CHP sorunların çözümünde her zaman büyük rol oynadığını ve çözümün parçası olduğunu vurgulayan Nihan Erol toplumsal barışın inşa edildiği parlamenter Türkiye’nin hakim olması gereğine işaret ederek; “Bugünkü toplantının ana amacı sizlerin konuşması. Çünkü biliyorum ki ilk anda çoğunuzun aklı karıştı, belki endişe duydu, gelişmeleri takip ederken şaşırdı, bazen anlamlandıramadı. Onun için konuşmanızı içinizi dökmenizi bizimle paylaşmanızı, sorularınızı sormanızı istiyoruz. Çünkü Türkiye’de mutlaka toplumsal barışın inşa edildiği hep beraber yaşayabildiğimiz ve bunu yaparken de parlamenter demokrasiyle yönetildiğimiz bir ortamın hakim olması gerekiyor. CHP’ye Türkiye’nin her zor döneminde çok büyük roller düşmüştür ve CHP her zaman sorunların çözümünde büyük rol oynamıştır. Bu dönemde de çözümün bir parçasıyız. En çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin birbirimizi eleştirme, eleştirirken de birlikte iş yapabilme kültürü olduğunu bir kez daha anımsamış olduk ki değinmeden geçemeyeceğim ama çabuk unutuyoruz, birlik ve beraberlik anlayışı içinde yaptığımız çalışmalar kendi içimizden sabote ediliyor” diye konuştu.

Atasehir_chp_Kadin (13)

Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol’un, konuşmasının sonunda Taksim manifestosunu katılımcılarla birlikte okudu. Daha sonra toplantıya katılan partili kadınlar söz alarak düşüncelerini yönetim kurulu ile paylaştılar.

Atasehir_chp_Kadin (4)Atasehir_chp_Kadin (5)Atasehir_chp_Kadin (6)Atasehir_chp_Kadin (8)

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ