logo

ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEK SICAK YUVASINA KAVUŞTU

cankiri_sahipsiz_hayvan_-1Ilgaz Dağı Kırkpınar Yaylası’na kimliği belirsiz kişilerce bırakıldıktan sonra Çankırı Belediyesi’nce bakımevine yerleştirilen sahipsiz köpeklerden biri, yeni sahibine kavuştu.  

Geçtiğimiz günlerde Ilgaz Kırkpınar yaylasında kamp yapan TENERE Türkiye motosiklet grubunun sosyal medyadan yaptığı uyarı ile Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu tarafından yapılan ihbar üzerine Ilgaz’da açlık ve ölüme terk edilmiş köpeklere Çankırı Belediyesi sahip çıkmıştı. Gerekli bakım, kontrol ve beslenmelerinin ardından Belediyenin Hayvan Ambulansı ile bakımevine getirilen köpeklerden biri yeni sahibine kavuştu. İstanbul’dan tüm süreci takip eden TENERE Türkiye grubu üyelerinden Pilot Bora Buhara, ölüme bırakılan canlardan Alman kurdunu sahiplenmek üzere Çankırı’ya geldi.

cankiri_sahipsiz_hayvan_-2

Belediyenin hayvan bakımevinde misafir edilen köpekler ile tek tek ilgilenen Bora Buhara, Belediye yetkililerinden ve veterinerinden bilgi aldı. Hayvan sever Buhara, örnek bir davranış sergileyerek Alman kurdunu sıcak bir yuvaya kavuşturdu.

Çankırı Belediyesi vasıtası ile mağdur durumdaki köpeklere yardım ettiklerini belirten Buhara, “Küçükken köpeklerin içerisinde büyüdüm. Ama büyük şehre taşınınca aynı imkânımız olmadı. Geçen Cuma günü TENERE motosiklet grubunun daveti ile yaklaşık 30 kişi Ilgaz Kırkpınar yaylasına kamp yapmak için geldik. Daha sonra yaylada başıboş 20-25 köpek gördük. Hayvanların durumları çok kötüydü, aç durumdaydı hepsi. Hayvanlar açlıktan karton, fındık kabukları gibi şeyler yiyorlardı. Elimizden geldiğince hayvanları besledik. Pazar günü döndükten sonra ne yapabiliriz diye arkadaşlarla konuştuk nasıl yardım edebiliriz diye. TENERE Türkiye’nin adminleri Aykut ve Yücel arkadaşlarımız çeşitli girişimlerde bulundular. Çankırı Belediyesi vasıtası ile yardım istediler, gerekli yerlere ulaşmaya çalıştılar. Köpeklerin Çankırı Belediyesi tarafından barınağa alındığını duyunca çok sevindik. Hayvanların yaşamlarını emniyet içerisinde sürdüreceklerine emin olduk. Hayvanların oradaki içler acısı durumunu gördükten sonra burada barınaktaki durumlarına çok memnun oldum, yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.

cankiri_sahipsiz_hayvan_-4

BESLEDİĞİ KÖPEK İÇİN BİN KM YOL YAPTI

Köpeğe sonuna kadar sahip çıkmak istediğini söyleyen Buhara, “Bu köpeği de orada ben çok beslemiştim. Belediyenin veteriner hekimi Zekeriya Bey ile görüşüp köpek ile ilgili bilgi aldıktan sonra buraya gelmeye karar verdim. İşlemleri yapıldıktan sonra köpeği İstanbul’a götüreceğim ve bundan sonra benimle yaşamaya devam edecek. TENERE Türkiye grubu adına geldim. Bu yüzden köpeğimizin ismini de TENERE vereceğim. ” diye konuştu.

Hayvanların çocukların gelişimi açısından da önemli olduğunu vurgulayan hayvan sever, “Ben İstanbul Yeşilköy’de oturuyorum. 500 geliş 500 gidiş toplamda 1000 km yol yapmış olacağım. Bu önemli değil, çünkü o da bir canlı. Bahçemizde bizimle birlikte yaşayacak. 10 yaşında bir oğlum var. Onunla birlikte eğlenirler, oğlum da hayvan sevgisini yaşamış olur. Çünkü ben de hayvanlar içerisinde büyüdüm. Çocukların gelişim aşamasında hayvanlar ile birlikte olması onların gelişimleri açısından önemli. Elimizden geldiğince onu yaşatmaya çalışacağız.” dedi.

cankiri_sahipsiz_hayvan_-3 cankiri_sahipsiz_hayvan_-5

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEK SICAK YUVASINA KAVUŞTU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEK SICAK YUVASINA KAVUŞTU
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=103511
    #IlgazDağı #KırkpınarYaylası #SahipsizKöpek #ÇankırıBelediyesi #SahibineKavuştu #Ilgaz #TENERE #TürkiyeMotosikletGrubu #SosyalMedya #HayvanlarınYaşamHaklarıKonfederasyonu #Çankırı