logo

Önleyici İstihbarat ve Güvenlik Tedbirleri Alınmalı

Önleyici İstihbarat ve Güvenlik Tedbirleri Alınmalı

sener-mengene-itvhaberGazeteci-Yazar-Stratejist Şener Mengene ‘Terör ve Türkiye’ başlığı ile kaleme aldığı makalesinde terör örgütlerine karşı mücadele ile ilgili görüşlerine yer verdi.

Şener Mengene’nin ‘Terör ve Türkiye’ Başlıklı Makalesi:

Dünyada en fazla terör örgütüne sahip ülkeyiz ve uzun zamandır terör örgütlerine karşı mücadele vermekteyiz. Bu mücadele farklı dönemlerde farklı metotlarla yapılsa da özellikle, Türkiye’nin güçlendiği ve bölgesinde söz sahibi olduğu dönemlerde terör olayları ciddi bir artış göstermektedir.

Ülkemizde 25 civarında terör örgütü var, hepsi’de köküne kadar temizlenmelidir. Başlatılan, kara, deniz, hava, bütün askeri ve polisiye operasyonlar kararlılıkla 81 il’de, kuzey ırak’ta ki bütün terör kamplarına ve Suriye’de yapılmalıdır. Önleyici istihbarat ve güvenlik tedbirlerine ağırlık verilmelidir.

Siyasi kararlılık, güvenlik kuvvetlerimizi cesaretlendirecek ve daha etkili bir netice alınmasına zemin hazırlayacaktır. Hava operasyonları, kara operasyonları ile desteklenirse terörün kökü kazınır, yarım bırakılırsa, tekrar toparlanır, güçlenir ve intikam almaya kalkarlar.

Terörle siyasi, askeri, ekonomik, psikolokijik ve sosyolojik mücadele aynı anda yapılmalı, silah, para, insan, medya, STK, lojistik ve finans kaynakları aynı anda bertaraf edilmelidir. Eğer tam bir temizlik yapılmazsa, Hakkari ve Şanlıurfa da olduğu gibi polis ve askerlerimizi ensesinden infaz etmeye devam edecekler, doğu ve güneydoğuda lojmanı olmayan köy korucuları, uzman çavuşlar, astsubaylar ve polisler büyük tehdit altında kalır, hükümetimize ve devletimize, biz sizin ensenizdeyiz mesajını vererek, topluma korku salmaya devam ederler.

Askere yapılan saldırı devleti, polise yapılan saldırı hükümeti hedef almaktadır, aynı anda askere ve polise yapılan saldırı, hem hükümeti hemde devleti hedef almaktadır, bu nedenle teröre karşı kararlı ve istikrarlı uzun vadeli bir mücadele ile birlikte stratejik plan ortaya koymak ve milli güç unsurlarımızı en etkili bir şekilde kullanmak zorundayız.

Terör tatlı dil ve güler yüzden anlamaz, anladığı dilden konuşmak gerekir.

Şener Mengene

Gazeteci-Yazar-Stratejist

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ