logo

REFERANDUMDA EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE ‘EVET’ VE ‘HAYIR’ DAĞILIMI

Referandum sonrası anketi açıklayan Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik eğitim düzeyine göre ‘evet’ ve ‘hayır’ tercihi yapan seçmenlerinin dağılımını gösteren bir grafik paylaştı.

Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk olan ve CNN Türk’e özel yaptıkları referandum sonrası anketi açıklayan Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik eğitim düzeyine göre ‘evet’ ve ‘hayır’ oyu veren seçmenlerinin dağılımını gösteren bir grafik paylaştı.

Tabloya göre eğitimsiz ya da ilkokul mezunu olan seçmenin yüzde 70’i ‘evet’ oyu kullandı. Yüksek okul mezunlarından ise yüzde 61 oranında hayır geldi.

AK PARTİ SEÇMEN KAYBETTİ Mİ?

Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk olan ve CNN Türk’e özel yaptıkları referandum sonrası anketi açıklayan Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik, 1 Kasım sonuçlarına göre partilerden seçmen kaybı olup olmadığını yorumladı. Gedik, “Bu Pazar seçim olsa, MHP de dahil olmak üzere hiçbir parti 1 Kasım’daki pozisyonunu kaybetmiş değil.” dedi.

CNN Türk

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

REFERANDUMDA EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE ‘EVET’ VE ‘HAYIR’ DAĞILIMI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    REFERANDUMDA EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE ‘EVET’ VE ‘HAYIR’ DAĞILIMI
    https://www.itvhaber.com/referandumda-egitim-duzeyine-gore-evet-ve-hayir-dagilimi.html#.WPi7uhlEGzI.twitter
    #Referandum #Anket #IpsosTürkiye #CEO #SidarGedik #EğitimDüzeyi #Evet #Hayır #Tercih #SeçmenDağılımı #CNNTürk #AhuÖzyurt