logo

SADİ ÖZATA; ‘YANLIŞ YAPMADIM’

sadi_ozata-Kasım ayının 3’üncü Birleşiminde gündemi görüşmek üzere toplanan Ataşehir Belediye Meclisi’nde Ataşehir’deki mülkiyet sorunu tartışıldı. Meclis mahallelerde toplanacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım ayının 3’üncü Birleşiminde gündemdeki konuları görüşmek üzere Meclis 1.Başkan Vekili Sadi Özata başkanlığında toplandı.

“YANLIŞ YAPMADIM”

“CHP İlçe Binasına saldırısındaki tavrı sonrasında meclise gelen Ak Parti İlçe Başkanı’nın  alkışlarla karşılanması doğru değildi” diye konuşan Sadi Özata; “Yanlış yapmadım. onun için özür dileyecek bir durumum da yok” dedi.

Ulusal basında kendisi hakkında çıkan “CHP’li Ataşehir Meclis başkanı başörtülü AK Partili kadınlara tahammül edemedi” haberine tepki gösteren Sadi Özata; “Eşimin, kızımın ve gelinimin de başı örtülü. Hiç kimse bana dini konularda, ahlaki konularda hüküm kesmesin. Benim ne başörtüyle ne de başı açık olanla hiçbir sorunum yok. Siyasi hayatım boyunca herkesimle eşit mesafede durdum” dedi

Toplantıda gündem dışı söz alarak konuşan İlgezdi;” Bütçe görüşmeleri hariç bundan sonraki toplantılarımızı mahallerde yapacağız. Vatandaşın kimin nasıl çalıştığını görmesi açısından önemlidir” dedi.

Gündem maddelerine geçmeden önce meclis üyeleri gündem dışı söz alarak Ataşehir ile ilgili konularda görüşlerini dile getirdiler.

ilhami

İLHAMİ YILMAZ

BELEDİYE MECLİS ÇALIŞMALARI MAHALLELERDE YAPILACAK

CHP Grup Başkan vekili İlhami Yılmaz; “Daha önce burada dile getirilen Türk İş blokları ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.  TOKİ ile yeniden plan yapma ve düzenleme adına girişimlerde bulunduk. Umarım kısa zamanda sonuçlanacaktır” dedi.

Yılmaz; “Belediye Çalışma Yönetmeliği; 3 gün önceden haber vermek suretiyle meclis çalışmalarınızı istediğiniz yerde yapabilirsiniz diyor. Dolayısıyla bundan sonraki aylarda meclis çalışmalarımızı mahallelerde sırasıyla yapacağız. Orada mahallelerin konularını gündeme getirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili M.Cevat Arzık da;  Bu konuyu tam olarak anlamış değilim demesi üzerine, İlhami Yılmaz’ın konuyu tekrar aleni olarak ifade etmesi, vatandaşlarımızın meclis üyelerimizi yakından tanımaları, sorunları yerinde görüp tartışma ve vatandaşlarımızın ne iş yaptığımızı görmesi açısından bu toplantıların önemine değinmesi üzerine çağrı gelirse bizde uyarız dedi.

Gündem dışı söz alarak kürsünden yaptığı konuşmada; Yeni çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerinin mülkiyet sorununun çözüm çalışmalarını yürütmek üzere kurulan komisyonun Ataşehir ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren CHP Meclis Üyesi Merdan Özer, İBB’deki bölümü ile ilgili kısmının Ak partili üyeler tarafından takip edildiğini belirterek, İBB’de çözümle ilgili nelerin yapıldığını sordu.

CHP’li Üye Merdan Özer’e cevap vermek için söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Arzık; Komisyonun almış olduğu ortak kararları mecliste siyasetten gündeme getirilmesini doğru bulmadıklarını, sorunun çözümü için Büyükşehir de ilgili Daire başkanlığı ile bir toplantı yaptıklarını, toplantıda belediyenin teknik elemanlarının da katıldığını söyledi.

ismail _levent

İSMAİL LEVENT

BELEDİYE BAŞKANI MUHTARLARLA GÖRÜŞMÜYOR

Eski bir muhtar olduğunu hatırlatan AK Parti Meclis Üyesi İsmail Levent gündem dışı aldığı sözde Belediye Başkanının muhtarlarla görüşmediğini iddia ederek; “ Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Türkiye’deki muhtarlarla toplantı yapıyor, her ne hikmetse Ataşehir Belediye Başkanı muhtarlarla görüşmüyor. Bundan sonraki meclis toplantılarının mahallelerde yapılmasına sevindim.  O mahallelerin sokaklarında nasıl çıkacağınızı merak ediyorum. Ataşehir’de hiçbir hizmet yok. Bu toplantılar halk adına sevindirici olacak ama belediye adına nasıl olacak diye merak ediyorum” dedi.

sadi_ozata

ÖZÜR DİLENECEK BİR DURUM YOK

İsmail levent’in Meclis Başkan Vekili Sadi Özata’ya, Kasım ayının ilk toplantısında yaşanan olaylar ile ilgili bir özür borcunun olduğunu söylemesi üzerine Özata; “ Pazar günü CHP İlçe binasının önünde yaşanan hadiseyi ben yaşadım. Bir çok seçim yaşadık ama Pazar günkü fütursuzca, tamamen başı boş bir vaziyette, yapılan işleri de değerlendirmeden; CHP Ataşehir binasına yapılan saldırıda İlçe Başkanımız AK Parti Ataşehir ilçe Başkanını aramasına rağmen yanına birkaç yöneticisini alıp gelmesi gerekirken, sadece geçmiş olsun temennisinde bulunması doğru değildi. Ertesi gün meclise geldiğinde alkışlarla karşılanması da doğru değildi. Ben yanlış yapmadım. Bu davranışın doğru olmadığını söyleyebilirdiniz. Onun için özür dileyecek bir durumum da yok” dedi.

Ulusal basında kendisi hakkında çıkan “CHP’li Ataşehir Meclis başkanı başörtülü AK Partili kadınlara tahammül edemedi” haberine de tepki gösteren Sadi Özata; “Eşimin, kızımın ve gelinimin de başı örtülü. Hiç kimse bana dini konularda, ahlaki konularda hüküm kesmesin. Benim ne başörtüyle ne de başı açık olanla hiçbir sorunum yok. Siyasi hayatım boyunca herkesimle eşit mesafede durdum” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili M.Cevat Arzık, CHP Ataşehir İlçe Merkezi’nin önünde yaşanan olayın tamamıyla provokasyona yönelik olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

battal-1-

İKİ SEÇİM KAZANDIM, KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEDİM

CHP Ataşehir İlçe Merkezi’nin önünde yaşanan olayla ilgili görüşlerini dile getiren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “ İki kez seçim kazandım Konvoyda yapmadım. Kimseyi de rahatsız etmedim. Seçimin sonucu ne olursa olsun, Meclis salonu miting yapma alanı değil. Burada hep beraber vatandaşa hizmet için bulunuyorsak birbirimize saygılı davranmak zorundayız. Bana arkamdan hakaret eden, afişlerimi tekmeleyen kişilerle görüşmem. Kiminle görüşüp görüşmeyeceğime ben karar veririm. Ayrıca, Pazar günü CHP Binasına yapılan saldırının da kendini bilmez birkaç kişi tarafından gerçekleştirildiğini, AK Partili yöneticilerin bununla ilgisinin olmadığını düşünüyorum” dedi.

Başkan İlgezdi; “Mahallelerde yapılacak olan meclis toplantılarında kimin çalışıp, kimin çalışmadığını vatandaşların görmesi açısından önemlidir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gündemin 1-2-3 ve 4. maddelerinde yer alan raporlar oybirliğiyle, 6 numaralı rapor oy çokluğuyla kabul edildi. 5. maddesindeki rapor tekrar görüşülmek üzere ilgili komisyona geri gönderildi.

Gündemden görüşülecek madde kalmadığını belirten Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata; 07.12.2015 Pazartesi saat 17:00’da Mustafa Kemal mahallesi Cennet Düğün Salonunda toplanmak üzere oturumu kapattı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
2152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

SADİ ÖZATA; ‘YANLIŞ YAPMADIM’” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  SADİ ÖZATA; ‘YANLIŞ YAPMADIM’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=79696
  #Ataşehir #BelediyeMeclisi #Meclis #Özür #SadiÖzata #MustafaCevatArzık #İlhamiYılmaz #Battalİlgezdi #CHP #AkParti

 2. recep : diyor ki:

  Kafası hala muhtarlıkta kalmış birisi onca sorun dururken Sn.İlgezdinin meclis toplantısının da kendilerince peşkeş çekilebileceğini zannediyor.Kalkıp birisi sorsun bakalım.O muhtar zamanında başkanı sürekli arkadan hançerlediği halde Sn.İlgezdiyle kaç kez görüşmüş sayısını biliyor mu ? Türk-iş bloklarından kaç oy alıyorda bunca hizmet yapıyor eleştirilerine rağmen nasıl hizmet yaptığı ortada ayan beyan meydanda iken ” muhtarlarla gürüşmüyor ” yaklaşımı kadar,konudan uzak ve önyargılı bir lakırdı olamaz kanatindeyim.Eğer mevzubahis olan y.çamlıca muhtarı ise ” y.çamlıca bir 4 yıl daha kaybetmesin diyerek kampanya yürüten ve muhtar olan biri hangi yüzle gidiyor ” y.çamlıcaya 4 yıl kaybettiren ” adamlarn yanına ?