logo

Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş Yaşama Veda Etti

Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş Yaşama Veda Etti

Önceki gün beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayatını kaybetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı doğumlu olan MHP 21. Dönem Kırıkkale Milletvekili ve Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Bir süredir tedavi gören Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

BAKANI KOCA TAZİYE MESAJI PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Bir süredir tedavisi devam eden sağlık eski bakanımız, kıymetli meslektaşım Dr. Osman Durmuş Bey maalesef aramızdan ayrıldı. Kendisine sonsuz rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun.” İfadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından; “Eski Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Osman Durmuş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.” Paylaşımı yapıldı.

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

Siyasetçi ve tıp doktoru Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif’tir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi olan Durmuş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990’da doçent, 2003’te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası’nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

21. Dönem Kırıkkale Milletvekili. 57. Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü.

DSP-MHP-ANAP koaslisyonunun olduğu 57. hükümette Sağlık Bakanı olarak yer alan Osman Durmuş, 21 Ekim 2020 tarihinde evinde beyin kanaması geçirdi ve hastaneye kaldırıldı ancak 26 Ekim’de hayatını kaybetti.

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ