logo

Şampiyonlar Ligi Finali Türk Hakemin

Şampiyonlar Ligi Finali Türk Hakemin

cuneyt_cakirUEFA Hakem Komitesi, Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan Barcelona-Juventus final maçını Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yöneteceğini açıklandı. Dev final Cüneyt Çakır’ın!

UEFA, Juventus ile Barcelona arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına, Türk hakem Cüneyt Çakır’ı atadı. UEFA’dan yapılan yazılı açıklamada UEFA Hakem Komitesi, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final müsabakaları hakem kadrolarını duyurdu.

UEFA Şampiyonlar Ligi final maçında düdük çalacak olan Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. İsveçli Jonas Eriksson’un dördüncü hakem olarak görev alacağı final maçının ilave yardımcı hakemleri ise Hüseyin Göçek ve Barış Şimşek olacak. Mustafa Emre Eyisoy da finalde yedek yardımcı hakem olarak yer alacak.

2006 yılından FIFA kokartı takan 38 yaşındaki Cüneyt Çakır, şimdiye kadar 70 UEFA müsabakasında düdük çaldı. Bu sezon 4 Şampiyonlar Ligi ve 3 Avrupa Ligi müsabakasında görev alan Çakır, son olarak Paris Saint Germain ve Chelsea arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 müsabakasını yönetmiş ve karşılaşma 1-1 sona ermişti. UEFA Şampiyonlar Ligi finali, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda 6 Haziran Cumartesi saat TSİ 21:45’te oynanacak.

Cüneyt Çakır’ın kariyerinin kilometre taşları şöyle:

2014 FIFA Dünya Kupası – 40 yıl aradan sonra Dünya Kupası’nda görev alan ilk Türk hakemi ve yarı final yöneten ilk hakem

2014 UEFA Şampiyonlar Ligi – finalin dördüncü hakemi

2014 UEFA Avrupa Ligi – yarı final

2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası – açılış maçı

2012 FIFA Kulüp Dünya Kupası – final

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası – 2 maç, yarı final, finalin dördüncü hakemi

2012 UEFA Şampiyonlar Ligi – yarı final

2011 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası – açılış maçı ve yarı final

Kaynak: Milliyet

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ