logo

SARIKAMIŞ AÇIKLAMASINA TEPKİLER BÜYÜYOR

Daha önce Kars Valiliği yapmış, şimdi Edirne Valisi olan Günay Özdemir’in SOLO TÜRK gösterisi sırasında yaptığı talihsiz ve anlamsız bulunan açıklamaya tepkiler büyüyor.

Kars ve Sarıkamış kurum temsilcileri yanı sıra Serhat illerinden Ardahan Ardahan Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Yaşar Geler imzasıyla Vali Günay Özdemir’in açıklamasına tepki geldi.

Daha önce Kars Valiliği yapmış, şimdi Edirne Valisi olan Günay Özdemir’in SOLO TÜRK gösterisi sırasında yapmış olduğu çok sıradan ve düşüncesizce yapılmış olan gösteri değerlendirmesi umuyoruz ki her iki kentin de insanlarını üzmüştür. Hakkı ve haddi olmadan yapılan bu değerlendirmesini talihsiz ve anlamsız bulduğumuzu ifade ediyoruz.

Valinin açıklamaları Sarıkamış’ta verdiğimiz 90.000 şehidin kemiklerini sızlatmıştır. Ayrıca, bölücü ve kışkırtıcı bir dil kullanarak halkı kin ve nefrete teşvik etmiştir.

Taa Osmanlı dönemlerinde bile sınır bekçiliği yapmış bir kente dair yapılan haksız ve anlamsız açıklamayı reddediyor, ilgili valinin tüm Kars halkından özür dilemesini bekliyor, İçişleri Bakanlığımızın da valilik makamını bu tür kişilerden kurtarmasını diliyoruz.

Valinin Yaptığı Talihsiz açıklama:

‘’EDİRNE HALKI VATANINI SEVER”

Edirnelilerin vatan sevgisini överken talihsiz açıklamaların altına imzasını atan Vali Özdemir, SOLO TÜRK gösterisini örnek vererek, aynı gösterinin Kars-Sarıkamış’ta görev yaptığı yıllarda da yapıldığını ve orada yaşayan insanların Edirne’deki kadar aynı duyguyu taşımadıklarını belirtti.

Vali Özdemir, “Sarıkamış’ta da SOLO TÜRK ile beraberdik. Ama bu kadar duygusal değildi. Çünkü Edirne halkı vatanını seven, bayrağına sahip çıkan, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete sahip çıkan halktır. Edirnelileri tanımaktan büyük mutluluk duydum. Artık Edirneliyim ve Edirne’yi her yerde yaşayacağım.’’

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1053 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ