logo

ŞENER MENGENE’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

ŞENER MENGENE’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

gazi_gunuStrateji Enstitüsü Başkanı Şener Mengene 19 Eylül Gaziler Günü mesajı yayımlayarak şehit ve gazilerimizi şükran ve dua ile andı. Mengene’den Gaziler Günü mesajı.

Mengene, yayımladığı mesajında, “Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen Yüce Milletimiz, şartlar ne olursa olsun, bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini, şehit ve gazilerimizin verdikleri mücadelelerle tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak adına canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır.gazi-1

Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz ve polislerimiz, aynı şuur ve fedakarlıkla görev yapmaktadırlar.

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz.

Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz. Bu bakımdan, Şehit ve Gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

Bu anlamlı günde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize de minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Şener Mengene

Strateji Enstitüsü Başkanı

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ