logo

Şeyma Döğücü’den İngiltere’deki Saldırı İle İlgili Açıklama

Şeyma Döğücü’den İngiltere’deki Saldırı İle İlgili Açıklama

Uluslararası Dünya Belediyeler Birliği Toplantısı için gittiği İngiltere’de saldırıya uğrayan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’den saldırı ile ilgili açıklama geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Uluslararası Dünya Belediyeler Birliği Toplantısı için gittiği İngiltere’de gösteri yapıldığı sırada terör örgütü sempatizanları tarafından saldırıya uğrayan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’den yapılan bayrak sopa ve yumruklarla saldırıyla ilgili açıklama yapıldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’nün Açıklaması:

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Bazı Avrupa ülkelerinde her alanda rahat faaliyet alanı bulan terör örgütü YPG/PKK yandaşları, bu kez İngiltere’nin başkenti Londra’da polis koruması altında eylem yaptı. Eylem sırasında terör örgütü sempatizanları, Uluslararası Dünya Belediyeler Birliği Toplantısı için İngiltere’ye giden ve gösteri yapıldığı sırada oradan bulunan Sancaktepe Belediye Başkanımız Sn.Av. Şeyma Döğücü’ye bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdı.

“YALAN SÖYLÜYORSUNUZ’ DİYE BAĞIRINCA ÜZERİME SALDIRDILAR”

İngiltere’nin başkenti Londra’da terör örgütü yandaşları polis koruması eşliğinde bugün gösteri yaptı. Uluslararası Dünya Belediyeler Birliği Toplantısı için Londra’da bulunan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, bu sırada gösteri yapılan yerin yakınından geçerken terör örgütü yandaşlarının saldırısına uğradı.

Başkanımız Döğücü kendisine saldırmaya çalışan terör örgütü yandaşlarına tepki gösterdi. Döğücü yaptığı açıklamada, “Londra’da saat kulesinin bulunduğu bölgede yaya olarak yürürken bir grup ellerinde bölücü örgüt bayrakları ve posterleri ile gösteri yapıyordu. Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize ciddi hakaretler de bulunan grubun elinde ülkemiz aleyhinde yazılar olan pankartlar vardı. Çocukları ve masum insanları katlettiğimizi ve kimyasal silahlar kullanarak katliam yaptığımız yalanını söyleyerek bulunduğumuz yere kadar yürüdüler. Bende ‘Yalan söylüyorsunuz hepiniz yalancısınız’ diye bağırınca üzerime saldırdılar. Yanımda ailem ve danışmanım vardı. Bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdılar. Polis çok yetersizdi, sadece 2 polis vardı. Eşim ve danışmanım araya girdi ve beni bölgeden uzaklaştırdılar. Arkamızdan koşarak saldırmak istediler ama başarılı olamadılar” diye konuştu.

“YALAN, HAKARET VE İFTİRALARA SESSİZ KALAMAZDIK”

Öte yandan Başkanımız Şeyma Döğücü, söz konusu saldırıyla ilgili yaptığı , “Şartlar her ne olursa olsun ülkemize, milletimize ve Sn. Cumhurbaşkanımıza yapılan haksızlıklar karşısında dik durarak doğruyu Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ