logo

‘Sosyal Kumbara’dan İhtiyaç Sahiplerine Giyecek

‘Sosyal Kumbara’dan İhtiyaç Sahiplerine Giyecek

Atasehir_kıyafet - KopyaAtaşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sosyal Kumbara Projesi ile toplanan giyecekler yeni sahipleriyle buluşuyor. Sosyal Kumbara ihtiyaçları karşılıyor

“Kumbara Bir Umuttur, Paylaşmak Mutluluktur” sloganıyla 2013 yılında başlayan Sosyal Kumbara Projesi kapsamında kumbaralarda biriken bağışlar haftanın belli günlerinde belediye görevlilerince toplanarak depolama alanına götürülüyor, giyecekler burada önce çamaşır makinelerinde yıkanıp, kurutuluyor sonra ütülenip paketleniyor.

Bebek giyeceklerinden, yetişkin giysilerine, nevresim örtülerden ayakkabılara kadar Sosyal Kumbaralarda toplanan her tür ürün ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

IMG_8417

Toplanan, temizlenen ve kullanıma hazır hale getirilen giyecek, ayakkabı ve tekstil ürünleri, en son Artvin Hopa’da meydana gelen sel felaketi sonrası bölgeye ulaştırıldığı gibi, afet ve acil ihtiyaç bölgelerine de gönderiliyor.

Ataşehir’de yaşayan farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım ve dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında sosyal kumbaralarda sadece giyecek değil, oyuncak, kitap gibi bağışlar da toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İhtiyaç fazlası giyecek, kitap ve oyuncaklarınızı paylaşmak isterseniz, Ataşehir sınırları içerisinde bulunan sosyal kumbaralara bırakabilirsiniz.

IMG_8429IMG_8433

Sosyal kumbaraların yer aldığı noktalar:

1- Ataşehir Belediyesi : Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4Akumbara

2- Novada AVM : Küçükbakkalköy Mah. Şehit Şakir Elkovan Cad.

3- Kayışdağı Ataevi : Kayışdağı Mah. Akyazı Cad. No:84

4- Kentplus : Barbaros Mah. Ardıç Sok. Kent Plus 3351 Ada

5- Uphill court: 2 sitesi/B6 Blok Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ihlamur Sok. No:11

6-Doğa Koleji : Değirmenyolu Cad. No:22 Bostancı

7-Hasan Leyli İ.Ö.O. : İçerenköy Mah. Karslı Ahmet Cad. Adem Sok. No:60

Bağışlamak istediğiniz kullanılabilir durumda olan büyük ev eşyalarınız evden teslim alınabiliyor.

İletişim: 216 570 5000 / Dahili: (1011)

İsteyen vatandaşlar yeni giysi, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemelerini de bağışlayabiliyorlar. Toplanan bağışlar Ataşehir Belediyesi Sosyologlarının yaptığı inceleme sonucunda belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

IMG_8415IMG_8442

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ